sadsad x
asdasd

Line Array Hoparlörler

urunbuton Sun
Sıralama seçin
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Line Array Hoparlör Nedir?

Genellikle aynı hoparlörlerin yatay veya dikey olarak birbirine monte edilmesiyle elde edilen hoparlör çeşidine line array hoparlör denmektedir. Özellikle konserlerde geniş bir kitleye ses iletmek için tasarlanmış olan line array hoparlörlerin dikey versiyonları dinleyicilerin büyük bir çoğunluğuna sesi iletirken, yatay versiyonları daha dar bir alana ses iletmektedir. 

Aktif, pasif, column ve subbass hoparlör gibi bir hoparlör çeşidi olan line array hoparlörler sahne performansları ve konserlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Yüksek performans alabileceğiniz bir hoparlör türü olan line array hoparlörler hakkında daha fazla bilgi almak ve en iyi line array hoparlör çeşitlerini incelemek için Sesçi Baba’ya göz atın.

Line Array Hoparlör Avantajları

Line array hoparlörlerin pek çok avantaı mevcuttur. Bu avantajları detaylı olarak şu şekilde sıralayabiliriz; 

Line array hoparlörler, konserlerde en ön sıradan en arka sıraya kadar aynı ses seviyesini tutarlı bir şekilde iletirler. Hatta, birden fazla parçadan oluşan line array hoparlörleri belli bir açıda ayarlayarak, en arka sıradaki dinleyicilere öndekilerden daha yüksek bir ses seviyesi iletebilirsiniz. 

Ayrıca, line array hoparlörlerin uzunluğu arttıkça, hoparlörden çıkan frekansların kontrol edilme oranı da artar. Sahne ve stüdyoda açık mikrofon gibi aletlerden sızan ses miktarını azaltabilirler ve böylece dışarıya temiz bir ses verirler.

Bazı line array hoparlörlerin her bir parçasında birden fazla sürücü bulunur ve bu sayede birbiri ile uyumlu ses dalgaları üretilir. Bu sürücüler aynı zamanda line array hoparlörlerin normalden daha yüksek bir ses basıncı üretmesini sağlar, bu da özellikle sahne performansı ve konser gibi durumlarda oldukça büyük avantaj sağlar. 

Line Array Hoparlör Önerileri

Line array hoparlör almak istiyorsanız, hangi markayı tercih edeceğiniz ve dikey mi yoksa yatay mı almanız gerektiği konusunda kafanız karışık olabilir. Sesçi Baba’da Pioneer, Qsc, Rcf, Turbosound gibi dünyaca ünlü markaların yatay ve dikey line array hoparlörleri mevcuttur. Ürünlerimizi dilediğiniz gibi inceleyip, kendinize en uygun rünü seçebilir, konserleriniz ve canlı performanslarınızı bir üst noktaya taşıyabilirsiniz. Hemen Sesçi Baba’da yer alan line array hoparlörlere göz atın.

Line Array Hoparlör Fiyatları

Sesçi Baba’da, Pioneer, Qsc, Rcf ve Turbosound gibi dünyaca ünlü markaların 15 bin ila 137 bin lira arasında değişen line array hoparlörleri mevcuttur. Fiyat aralığı oldukça geniş olsa da, Sesçi Baba’da yer alan ürünlerimizin hepsi yüksek performansa sahiptir. Bütçeniz ve beklentilerinize göre line array hoparlör tercihinizi yapabilir ve hemen yüksek seviyede müzik performansı elde etmeye başlayabilirsiniz. Herhangi bir konuda kafanız karışıksa Sesçi Baba Destek ekibi her zaman yanınızda. Konser ve sahne performanslarınızı çok daha etkileyici bir hale getirmek için tek yapmanız gereken Sesçi Baba’nın sektördeki yeri ve bilgisine güvenerek dilediğiniz line array hoparlörü seçmek.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.