sadsad x
asdasd

Mikser Modelleri

urunbuton Sun
Sıralama seçin
Toplam 369 ürün görüntüleniyor.

Ses Mikseri Nedir?

Mikserler, ses kaydı ve reprodüksiyonunda oldukça önemli bir yer oynamaktadır. İki ya da daha fazla ses sinyallerini karıştırmaya yarayan ses mikserleri, hem dijital hem de analog olarak karşımıza çıkabilmektedir. 

Dijital ve Analog Mikserlerin Farkları Nelerdir?

Dijital ve analog mikserlerin birbirlerinden farklı avantaj ve dezavantajları mevcut olduğu için önemli olan kişisel ihtiyaç ve isteklerinize uygun olan mikseri seçmenizdir. 

Dijital mikserler 1990’da ortaya çıkmalarından beri oldukça rağbet görüyor olsa da analog mikserler de popülaritesini korumaya devam etmektedir.

Örneğin, müzik hayatına yeni başlıyorsanız, analog mikserlerin kullanımı oldukça kolaydır. Kontrol panelinden doğrudan erişilebilir ve görünür fonksiyonlara sahiptir ve her tuşun tek bir fonksiyonu bulunmaktadır. Fakat, dijital mikserlerde bulunan tek bir tuşa birden fazla fonksiyon yüklenebileceği için kafa karıştırıcı olabilir. 

Aynı zamanda, dijital mikserler genel olarak yapıları bakımından birbirlerinden farklı olsa da, analog mikserler birbirleriyle oldukça benzerdir, bu yüzden birinin çalışma şeklini kavradıktan sonra diğerleriyle de çalışmanız bir o kadar kolay olacaktır. Üstelik, analog mikserleri farklı parçalar kullanarak dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Buna karşılık, dijital mikserleri öğrenmek genel olarak daha zor ve karmaşık bir sürece sahiptir ve her dijital mikser birbirinden farklı olduğu için bir dijital mikserin nasıl çalıştığını öğrenmek diğerlerini de rahatça kullanabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Dijital mikserleri kişiselleştirmek de analog makineleri kişiselleştirmek kadar kolay değildir ve maliyeti çok fazla olabilir.

Ayrıca, analog mikserlerin fiyatı dijital mikserlere göre oldukça uygundur. Dijital mikserler, daha fazla özelliğe sahip olduğu için genel olarak çok daha yüksek fiyatlara sahiptir ve bu da özellikle yeni başlayan kişiler için daha az tercih edilmelerine sebep olmaktadır. 

Dijital ses iletimi kullanan dijital mikserlerin aksine analog mikserler analog ses iletimi kullanmaktadır. 

Analog ve dijital mikserler, performans açısından birbirlerinden daha iyi ya da daha kötü olmasa da, ikisinin de kendine göre avantajları olduğu için seçiminizi kendi isteklerinize uygun olarak yapmalısınız. 

Dijital ve analog mikser arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri ürettiğiniz sesin kalitesinin ne seviyede olmasını istediğinizdir. Mikserden beklediğiniz verim ve bütçeniz de seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken diğer durumlardır.

Analog Mikser Tavsiyeleri

Analog mikser almak istiyorsanız, piyasada yer alan pek çok seçenek sebebiyle kafanızın karışması çok normal. Fakat Sesçi Baba her zamanki gibi yardımınıza koşuyor. Mackie, Yamaha, Presonus, Zoom, Behringer, Soundcraft, Art gibi dünyaca ünlü ve en başarılı analog miksere sahip markaların ürünlerine Sesçi Baba’dan ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz markanın isteğinize ve amaçlarınıza en uygun analog mikser modelini seçmek Sesçi Baba sayesinde çok kolay.

Analog Mikser Fiyatları

Ses mikseri fiyatları modelden modele göre değişmektedir fakat analog mikser fiyatları dijital mikserlere oranla oldukça düşüktür. Bu yüzden genellikle uygun bütçeli mikser arayan ve müziğe yeni başlayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Sesçi Baba’da dünyaca ünlü markaların analog mikserleri 325 ila 9 bin lira arasında değişmektedir. 

Kendi ihtiyaç ve isteklerinize göre seçebileceğiniz binlerce analog makine çeşidi sunan Sesçi Baba’ya hemen göz atın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.