sadsad x
asdasd

Ses Kartı Çeşitleri

Ses Kartı Modelleri ve Markaları Sun

Sıralama seçin
Toplam 316 ürün görüntüleniyor.

Ses Kartı Nedir?

Bilgisayardaki analog ve dijital seslerin dış dünyaya ulaşmasını sağlayan, mikrofon ve müzik aletlerini bilgisayara bağlayarak, bu aletlerin çıkardığı analog seslerin bilgisayara aktarılmasına yardımcı olan araçlara ses kartı denmektedir. Ses kartlarının USB ses kartı, Firewire ses kartı, Thunderbolt ses kartı gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu ses kartları kullanılarak, müzik aleti ve mikrofonla oluşturulan analog bir ses, bilgisayarda işlenebilecek dijital bir sese dönüşür. Ya da tam tersine, bilgisayarınızda bulunan ses kartı, dijital bir sesi alarak dış dünyaya analog bir ses olarak aktarır. 

Neden Dahili Ses Kartları Kullanılmalı?

Bilgisayarınızdaki ses kartları belli alanlarda yeterli olsa da, müzikle uğraşıyorsanız harici ses kartına ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayarlarda mevcut olan dahili ses kartları sıradan bir kullanıcı için yeterli olsa da, müzikle ilgilenen ya da yüksek bir ses deneyimi yaşamak isteyen herkes için harici ses kartları oldukça gereklidir. 

Sesçi Baba’da USB, Thunderbolt ve Firewire ses kartlarına göz atabilir, beklentilerinize en uygun ürünü anında bulabilirsiniz. Peki bu ses kartlarının farkları nelerdir?

Harici Ses Kartı Çeşitleri

USB ses kartları, bilgisayarınızın USB soketine bağlayarak mikrofon ya da müzik aletleri kullanılarak oluşturulan sesleri kaydedebileceğiniz, taşınabilir ve kullanımı oldukça kolay ürünlerdir. Stüdyolarda ve canlı performans sırasında özellikle DJler tarafından oldukça tercih edilen USB ses kartları, oldukça yüksek performansa sahip ürünlerdir.

Firewire ses kartları ise özellikle ses ve video uygulamalarında kullanılmak üzere Apple tarafından geliştirilmiştir. Windows bilgisayarlarda Apple ürünlerindeki popülaritesini ve başarısını yakalayamayan Firewire ses kartları, 1999 ve 2011 yılları arasında oldukça tercih edilse de, 2011 yılından sonra yerini Thunderbolt ses kartlarına bırakmışlardır. 

Thunderbolt ses kartlarının en büyük avantajları ise Firewire ile uyumlu olması ve Firewire’ın sahip olduğu pek çok özelliğe sahip olmasıdır. Veri transferinin hızlandırıldığı bir bağlantı şekli olan Thunderbolt ses kartları, Firewire ve USB ses kartlarından çok daha hızlıdır. 

Ses Kartı Önerileri

Sesçi Baba’da dünyaca ünlü markaların birbirinden yüksek performanslı USB, Firewire ve Thunderbolt ses kartları mevcuttur. Universal Audio, Presonus, Zoom ve Focusrite gibi dünyanın en iyi markalarının Thunderbolt ses kartlarına Sesçi Baba’dan ulaşabilirsiniz. Eğer Firewire ses kartı arıyorsanız, dünyaca ünlü Behringer, IK Multimedia ve Arturia gibi markaların Firewire ses kartları Sesçi Baba’da sizi bekliyor. Behringer, Native Instruments, IK Multimedia, Universal Audio ve Presonus gibi dünyada ses getiren markaların USB ses kartlarını da Sesçi Baba’da inceleyebilir ve kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz. 

Ses Kartı Fiyatları

Ses kartı fiyatları ses kartının türüne göre oldukça farklılık gösterebilmektedir. Sesçi Baba’da dünyanın en başarılı ses kartı üreticilerinin ürünleri yer almaktadır ve fiyatı ne olursa olsun ürünlerimiz oldukça yüksek performansa sahiptir. Sesçi Baba’da 300 ila 33 bin lira arasında değişiklik gösteren fiyatlara sahip ses kartları yer almaktadır. Ürünlerimizi dilediğiniz gibi inceleyip hem fiyat hem de performans olarak size en uygun ürünü seçebilirsiniz. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olduğunda Destek birimimiz her zaman yanınızda. 

Siz de hemen Sesçi Baba farkıyla harici bir ses kartına sahip olmaya ne dersiniz? Hemen ürünlerimize göz atın ve yeni ses kartınızla müzik deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.