sadsad x
asdasd

Mikrofon Çeşitleri

urunbuton Sun
Sırala
Toplam 1276 ürün görüntüleniyor.

Mikrofon Çeşitleri 

Mikrofon, hayatın her alanında kullanabilen aygıtlardan biridir. Fakat tabii ki mikrofonun en önemli kullanım alanlarından biri müziktir. Profesyonel olarak müzikle uğraşan biri için hayati önem taşıyan mikrofonların birden fazla çeşidi mevcuttur. Sesçi Baba’da dünyaca ünlü markaların en iyi mikrofon çeşitleri mevcuttur.

Vokal mikrofonlar, telsiz mikrofonlar, enstrüman mikrofonlar, kayıt mikrofonları, kamera mikrofonu, konferans ve acil anons mikrofonu, boundary mikrofon, ölçüm mikrofonları ve çok daha fazlasına Sesçi Baba’dan ulaşabilirsiniz. 

Mikrofon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konferans, YouTube, müzik, kemera çekimi ve geri kalan pek çok durumda tercih edilen mikrofonlar condenser ve dinamik olmak üzere ikiye ayrılırlar. Dinamik mikrofonlar, canlı bir ortamdaki yüksek ve güçlü sesleri yakalamakta daha iyiyken, condenser mikrofonlar stüdyo ortamındaki daha hassas sesleri, yüksek frekansları ve sesteki tüm detayları yakalamak konusundan daha iyilerdir.

Dinamik mikrofonlar, condenser mikrofonlara oranla daha ucuz ve dayanıklı da olsa da, yüksek frekanslı sesleri yakalamak konusunda condenser mikrofonlar kadar hassas değillerdir. Condenser mikrofonlar ise hem daha alçak sesleri hem de oldukça geniş bir ses frekans spektrumunu yalamak konusunda başarılıdırlar. Ayrıca, dinamik mikrofonlara oranla daha hassas bir yapıya sahip olmakla birlikte, sesleri gerçeğe en yakın şekilde yansıtırlar. Fakat aynı zamanda condenser mikrofonlar dinamik mikrofonlara daha pahalı ve çok daha hassastır ve çok yüksek seslerde genellikle pek de iyi bir performans göstermezler.

Ayrıca dinamik mikrofonlar herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymazlar ve zorlu çalışma koşullarına condenser mikrofonlardan çok daha uygunlardır.

Bu sebeplerden dolayı, mikrofon seçimi yaparken nasıl bir ortamda çalışacağınızı ve mikrofondan beklentinizi detaylı bir şekile düşünüp belirlemelisiniz. Eğer ürettiğiniz müzikteki tüm hataları görerek kusursuz bir hale getirmeyi amaçlıyorsanız condenser mikrofon, canlı müzik içi sert çalışma koşullarına ve sürekli mekan değiştirmeye dayanıklı bir ürün arıyorsanız dinamik mikrofonları tercih etmelisiniz. Yani, şöyle de denebilir ki, albüm kaydı yapacaksınız condenser mikrofonları, canlı müzik yapacaksanız dinamik mikrofonları tercih etmenizde fayda vardır.

Tabii, mikrofon seçerken dikkat etmeniz gereken diğer etmenler de mevcuttur. Mikrofonu nerede ve ne amaçla kullanmayı amaçladığınız, frekans aralığı, beraberinde kullanacağınız diğer ekipmanlar da bu seçimi yaparken oldukça önemlidir. 

Müzikle uğraşan biriyseniz ya da YouTube kanalınız varsa ya da konferans için iyi bir mikrofon arıyorsanız, aradığınız tüm özelliklere sahip mikrofonlara Sesçi Baba’dan ulaşabilirsiniz. Sesçi Baba en iyi mikrofon markalarını ve mikrofon fiyatlarını sunmaktadır. 

Mikrofon Fiyatları

Sesçi Baba’da her bütçeye ve her isteğe uygun çeşitli mikrofon türleri mevcuttur. Dünyaca ünlü markaların aradığınız tüm özelliklere sahip en iyi mikrofonlarını en uygun fiyatlara Sesçi Baba’da bulabilirsiniz. 170 TL ila 84bin TL arasında yer alan mikrofonlarımız arasında istediğiniz özelliklere sahip mikrofon çeşidini bulmak hiç de zor değil. Hemen sitemize göz atmaya ne dersiniz?

Mikrofon Markaları

Sesçi Baba’da dünyaca ünlü ve en iyi mikrofon markaları yer almaktadır. Audio Technica, Shure, Sennheiser, Neumann, Rode, AKG, Behringer gibi en iyi mikrofon markalarının ürünlerine göz atmak için tek yapmanız gereken Sesçi Baba’yı ziyaret etmek. Mikrofon almaktaki amacınız ne olursa olsun, bu markaların ürünleri arasında isteklerinize uyan mikrofonu rahatlıkla bulabileceksiniz. Hemen Sesçi Baba’yı ziyaret edin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.