sadsad x
asdasd

Enstrüman Mikrofonları

urunbuton Sun
Sıralama seçin
Toplam 155 ürün görüntüleniyor.

Müzikle uğraşan herkes bilir ki, mikrofon müzik yapmanın en önemli parçalarından biridir. Fakat, mikrofon sadece vokal için değil, enstrümanlar için de oldukça önemlidir. Müzik üretirken enstrüman seslerinin kaydedilmesi için ise enstrüman mikrofonları kullanılmaktadır. Canlı performanslarda ya da stüdyo kayıtlarında mutlaka enstrüman mikrofonu kullanılmalıdır çünkü aksi takdirde enstrümanlardan istenilen verim alınmayacak ve üretilen müzik başarılı olmayacaktır. Enstrüman mikrofonlarına dair bilmeniz gereken her şeyi Sesçi Baba’da bulabilirsiniz. Enstrüman mikrofonu nedir, çeşitleri nelerdir, fiyatları hangi aralıktadır ve en iyi enstrüman mikrofonu önerileri için yazımızı okumaya devam edin.

 

Enstrüman Mikrofonu Nedir?

 

Enstrüman mikrofonları, genel olarak her enstrüman için ayrı olarak üretilmiş mikrofon tipleridir. Enstrümanların kendi sesleri performans sırasında genellikle yeterli olmayacağı için, enstrüman mikrofonu kullanmak oldukça önemlidir. Stüdyoda ses kaydı yapılmak istendiğinde ya da canlı performans sırasında, enstrümanların kendi sesi kesinlikle yeterli olmayacaktır. Bu da müzisyenler için hoş bir durum değildir. İşte bu gibi durumlarda enstrümanların seslerini geniş bir alana güçlü bir şekilde iletmek için üretilmiş enstrüman mikrofonları hayati bir rol oynar.

 

Enstrüman Mikrofonu Çeşitleri

 

Enstrüman mikrofonları, kullanılacakları enstrümanlara göre farklı özellikler gösterir. Örneğin, enstrüman mikrofonlarının kullanılacakları enstrümana göre şekilleri, boyutları ve frekans aralıkları farklılık göstermektedir. Her enstrümanın frekans aralığı birbirinden farklıdır bunun için kullanılması gereken enstrüman mikrofonu özenle seçilmelidir. 

 

Enstrüman mikrofonları, aynı zamanda condenser ve dinamik mikrofon özelliklerine de sahip olabilirler. Yine bu noktada da dikkatli bir seçim yapılmalıdır çünkü dinamik mikrofonlar daha çok canlı performanslar için tercih edilirken, condenser mikrofonlar stüdyoda enstrüman kaydı ve benzer sebeplerle tercih edilir.

 

Sesçi Baba’da her türlü enstrümana uygun, farklı özelliklere sahip, dünyaca ünlü markaların enstrüman mikrofonu çeşitlerini bulabilirsiniz. Sesçi Baba’da yer alan çeşitli enstrüman mikrofonu arasında kullanmak istediğiniz yere ve beklediğiniz performansa uygun olacak şekilde aradığınız ürünü kolayca bulacaksınız.

 

Enstrüman Mikrofonu Fiyatları

 

Enstrüman mikrofonu fiyatları ürünün markasına ve kullanılacak enstrümana göre değişmektedir. Fakat Sesçi Baba’da aradığınız yüksek performanslı ve bütçenize uygun enstrüman mikrofonunu bulacaksınız. Dünyaca ünlü markaların yüksek ya da düşük fiyatlı, farklı enstrümanlar için tasarlanmış enstrüman mikrofonlarına göz atabilir, kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Hemen ürünlerimizi inceleyin.

Enstrüman Mikrofonu Önerileri

 

Enstrüman mikrofonu alırken, performans, frekans aralığı, kullanılacak enstrüman ve ortam gibi göz önünde bulundurulması gereken pek çok değişken mevcuttur. Bu değişkenlere dikkat edilerek en uygun seçimi yapmalısınız. Örneğin, sahnede, gitar için kullanacağınız bir enstrüman mikrofonu arıyorsanız farklı, stüdyoda kayıt yaparken davul için kullanacağınız bir enstrüman mikrofonu arıyorsanız farklı ürün seçmelisiniz. Sesçi Baba’da AKG, Audio Technica, Audix, sE Electronics, Shure, Sennheiser, Lewitt, Aston, Neumann gibi dünyaca ünlü markaların yüksek performanslı enstrüman mikrofonları bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken size en uygun olanı bulmak!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.