Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

SCEPTRE S6 Referans Monitör (çift )

Ürün Kodu : PRE0057
51.163 TL
Havale Fiyatı :
50.140 TL
(0) Yorum Yap
Daha Fazla Presonus Ürünü
ÜCRETSİZ TESLİMAT
2 YIL GARANTİ
KOLAY İADE

SCEPTRE S6 Referans Monitör (çift )
 


Coaxial Bilmecesi
Hoparlör Üreticileri Epey Bir Zamandır Coaxial Tasarımın Getirdiği Tutarlı Bir Akustik Merkezin ve Simetrik Bir Dağılım Modelinin Avantajlarının Farkındaydılar. Ancak Bugüne Kadar Coaxial Sistemlerin Akustik Anormalliklerini Giderecek Bir Tasarım Ortaya Çıkarmak Çok Pahalı Olmaktaydı. Coaxial Tasarımdaki Problemleri Çözmek İçin Çok Yüksek DSP Gücü ve Zekice Tasarlanmış Gelişkin Sürücü Tasarımı Gereklidir. İşte Tam Bu Yüzden Coaxial Tasarımlar Şimdiye Kadar Sadece Harici İşlem Üniteleri İçeren High End Sistemlerde Kullanılıyordu. Fulcrum Acoustic'in Benzersiz Yüksek Teknolojisi, Coaxial Sistemlerin Klasik Tasarım Problemlerinin Tümünün Üstesinden Gelmemizi Sağlayarak Coaxial Tasarımın Oldukça Eşsiz Özelliklerinin Avantajlarından Faydalanabilmemizi Sağlamıştır. Fulcrum Kurucusu Dave Gunnes Tarafından Yaratılan TQ Algoritmaları ve Özel Yapım Sürücüler Sayesinde Sceptre CoAxial Monitörleri, Şimdiye Kadar Sadece Ultra-High-End Sistemlerde Bulunan Berraklık ve Tutarlılığı Sunmaktadırlar.

Sceptre Ailesi
Sceptre Serisi İki Modelden Oluşmaktadır. Sceptre S8 CoActual Stüdyo Monitörü, 8'' Boyutunda Bir Low / Mid Sürücü ile 1'' Boyutunda Bir Horn Loaded Yüksek Frekans Sürücünün Coaxial Bir Üniteye Bobin Ekseninde Sıralanması ile Oluşturulmuştur. Sceptre S6 Bünyesinde Aynı Teknolojiyi Kullanan 6.5" Low / Mid Sürücüye Sahip Modeldir. Her İki Model Ön Taraftan Çıkışlı Akustik Portlara Sahiptirler. Sistemler Biamplified (Çift Amplifikatörlü Tasarım) Olarak Üretilmişlerdir. Her Sürücü 90W RMS Güce Sahip D Sınıfı Güç Amplifikatörleri ile Sürülmektedirler. Her Sceptre Kendi Güç Kaynağına Sahip Olup Standart Elektrik Prizi Girişine, Açma Kapama Düğmesi ve Led'ine Sahiptirler. Sceptre Monitörlerde Balanslı XLR ve TRS Line Seviye Girişler Bulunur. Bu Özel Yapım Sürücü, Özel Tasarlanmış Yazılım Çalıştıran Güçlü DSP'ler ve Birinci Sınıf Amplifikasyona Zengin Akustik Düzenleme Kontrolleri ve Full Monitör Koruma Devrelerini Eklediğimizde Ortaya Her Türlü Stüdyoda Kullanılabilecek ve Yeni Bir Standart Oluşturan Bir Monitör Çıkmaktadır.

TQ ile Doğru Coaxial Çözüm
Her Sceptre Monitöründe Fulcrum Acoustic'in TQ Algoritmalarını Çalıştıracak Güçlü Bir DSP Mevcuttur. Bu İşlemci "Horn" Yansımalarını, Lineer Zaman ve Genlik Anormalliklerinin Düzeltilmesi, Performans Şekillendirmelerini ve Dinamik ile Esneme Limitleme İşlemlerini Gerçekleştirmektedir. Sonuç Olarak Ortaya Çıkan ise Piyasadaki Hemen Hemen Tüm Monitörlerden Daha İyi Bir Stüdyo Referans Monitörü Olmuştur.

                                     VideoMic Stereo Pro Mikrofon (Rycote Shockmount)

VideoMic Stereo Pro Mikrofon (Rycote Shockmount)

GENEL ÖZELLİKLER:

* Son Derece Simetrik Ses Alanı ve Mikro Tanımlı İmaj İçin DSP Time Correction ve Point Source Tasarımı Birleştiren CoActual Teknolojisi Bulunur
*  "Coaxial Speaker Coherence Alignment" Özellikli 8" (veya 6.5") Midrange Sürücü ve 1" Horn Loaded HF Sürücüsünü Entegre Eden Benzersiz Bir Coaxial Tasarım.

*  Akustik Kontroller

*  Bünyesinde Bulunan Dahili Soğutuculu 180 W RMS Class D Amplifikatör
*  RF Ekranlama, Çıkış Akımı Sınırlama, Yüksek Isı Koruma Devreleri Bulunur

*  Balanslı XLR ve ¼'' TRS Line Level Giriş

*  Açılış Sırasında "POP" Seslerini Önleyen Amplifikatör "Soft Start" Özelliği

* 102 dB Max Devamlı SPL

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Girişler:

1 x XLR Balanslı
1 x 1/4" TRS Balanslı

Frekans Cevabı (-3 dB): 52 Hz ila 20 kHz

Frekans Cevabı (-10 dB): 42 Hz ila 23 kHz

Crossover frekans: 2.2 kHz

LF Amplifikatör: 90 Watt

HF Amplifikatör: 90 Watt

Alçak Frekans Sürücü: 6.25" Cam ile Güçlendirilmiş Kağıt

Maximum SPL: 109 dB

Kasa: Vinil Lamine, Orta Yoğunluklu MDF

Boyutlar: 230 x 260 x 335 mm

Ağırlık: 8,53 kg

 

Garanti Bilgisi
24 Ay
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.