sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 240 ürün görüntüleniyor.

Aktif Referans Monitör

Aktif Referans Monitör Nedir?

Aktif referans monitör, genellikle stüdyoda tercih edilen bir hoparlör tipi olsa da, ürettikleri sesin kalitesi yüksek olduğu için farklı yerlerde de kullanılmaktadır. Müzikle uğraşan insanların oldukça rağbet gösterdiği referans monitörleri, stüdyoda yapılan ses kayıtlarında önemli bir yere sahiptir. 

Referans monitörlerin en önemli özelliği ise adından da anlaşılacağı üzere üretilen müziğe “referans” olmayı amaçlamaktadır. Bununla kastedilen ise, müziği hiç değiştirmeden, olduğu gibi tüm hataları ile önünüze koymasıdır. Böylelikle, ürettiğiniz müzikte eksik olan kısımları görebilecek ve en doğru şekilde düzeltebileceksiniz. 

Ses kaydederken, ses editlerken, mixlerken ya da diğer tüm ses işlemlerinde, müziği olduğu gibi sunan şeffaf bir ses sistemi, sesi kusursuz bir şekle sokmasına yardımcı olacak ve radyo, kulaklık, televizyon ve müzik dinlenebilecek diğer tüm sistemlere daha iyi bir şekilde aktarılmasını sağlayacaktır. 

Aktif ve Pasif Referans Monitör Arasındaki Fark Nedir?

Aktif ve Pasif referans monitörleri arasında belli başlı farklar mevcuttur. Aktif referans hoparlörü herhangi bir elektrik şebekesine bağlanarak içinde yer alan güç kaynakları ile çalışır. Pasif referans hoparlöründe ise elektrik şebekesi kullanılmasına ihtiyaç duyulmaz. 

Aktif hoparlörlerin kullanımı ve kurulumu oldukça kolaydır. Ayrıca taşıması da kolay olan aktif referans monitörler, oldukça yüksek performans ortaya koymaktadır. Pasif hoparlörler ise daha uygun fiyatlara sahip olduğu için tercih edilmektedir fakat profesyonel kullanım için aktif referans monitörü daha uygundur.

Aktif Referans Monitör Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aktif referans monitörlerin hemen hemen hepsi sesi hiç değiştirmeden dışarıya veriyor olsa da, seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcuttur. Yaptığınız müzik tarzı ve kullanacağınız alan gibi pek çok değişken, aktif referans monitörü seçerken dikkate almanız gereken noktalar arasındadır. 

Bu noktalardan biri de hoparlörün boyutudur. Pek tabii, aktif referans monitörünün boyutu büyüdükçe ses kalitesi de bir o kadar artacaktır. Fakat yine de yer sıkıntınız varsa ya da daha rahat taşınabilecek bir ürün arıyorsanız daha küçük boylara da göz atmalısınız. Her ne kadar büyük boylarından daha yüksek performans alınabilecek olsa da, aktif referans monitörlerinin küçük boyutlarından da iyi bir performans almak mümkündür. 

Bunlar dışında, aktif referans monitörü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı diğer noktalar da vardır. Örneğin aktif referans monitörün fiyatı ve markası da bir kullanıcı olarak dikkat edeceğiniz noktalardandır. Sesçi Baba’da hem fiyat hem de marka olarak sektörün en iyi ve en uygun ürünlerini bulabilirsiniz.

Aktif Referans Monitör Fiyatları

Ayrıca, fiyat-performans da oldukça önemli noktalardan biridir. Aktif referans monitör fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Sesçi Baba’da 1200 ila 39 bin lira arasında dünyaca ünlü markaların birbirinden başarılı aktif referans monitör modelleri mevcuttur. 

En İyi Aktif Referans Monitörler

Sesçi Baba’da Yamaha, Adam Audio, JBL, Focal, Neumann, Mackie, Dynaudio, Genelec gibi dünyada en ünlü ve en iyi aktif referans monitör markaları mevcuttur. Bu ürünler arasında hem fiyat hem de performans olarak kendinize en uygun ürünü seçebilir ve müziğinizi bir sonraki noktaya taşıyabilirsiniz. Hiç beklemeden Sesçi Baba’daki aktif referans monitör türlerine göz atın ve müziğinizi yapmaya bugün başlayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.