Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

SCEPTRE S8 Referans Monitör (çift )

Ürün Kodu : PRE0058
59.812 TL
Havale Fiyatı :
58.616 TL
(0) Yorum Yap
Daha Fazla Presonus Ürünü
ÜCRETSİZ TESLİMAT
2 YIL GARANTİ
KOLAY İADE

SCEPTRE S8 Referans Monitör (çift)
 


Sceptre Serisi CoActual 2 Yollu Stüdyo Monitörlerini ilk Dinlediğinizde Klasik Tasarımlı Hoparlörler ile Duyamadığınız Sesleri Keşfedeceksiniz. Sceptre'lerin Panoramik Ses İmajı Sayesinde İnce Detayları ve benzersiz Dinamiği Sizi Hayretler İçerisine Düşürecektir. Bu Benzersiz Performansın Kaynağı Olan Fulcrum Acoustic'in TQ Temporal Equalization Technology Çalıştıran 32Bit İşlemci ile Beraber Çalışan Yüksek Teknoloji Coaxial Tasarımdır. Tüm Sceptre Serisi Stüdyo Monitörlerinin Kalbi Plan PreSonus CoActual Teknolojisi, Mükemmel Coaxial Tasarımla Birlikte Kullanılan Oldukça Özel Bir Yapım Dönüştürücüler ile TQ Algoritmalarını Çalıştıran Güçlü ve Dayanıklı DSP'lerin (Dijital Sinyal İşlemcileri) Birleşimidir.

Coaxial Bilmecesi
Hoparlör Üreticileri Çok Uzun Zamandır Coaxial Tasarımın Getirdiği Tutarlı Bir Akustik Merkezin ve Simetrik Bir Dağılım Modelinin Avantajlarının Son Derece Farkındaydılar. Ancak Günümüze Dek Coaxial Sistemlerin Akustik Anormalliklerini Giderecek Bir Tasarım Ortaya Çıkarmak Çok Aşırı Pahalı Olmaktaydı. Coaxial Tasarımdaki Problemleri Çözmek İçin Çok Yüksek DSP Gücü ve Oldukça Zekice Tasarlanmış Gelişkin Sürücü Tasarımı Gereklidir. İşte Bu Yüzden Coaxial Tasarımlar Şimdiye Kadar Sadece Harici İşlem Üniteleri İçeren High End Sistemlerde Kullanılabiliyordu. Fulcrum Acoustic'in Benzersiz Yüksek Teknolojisi Sayesinde Coaxial Sistemlerin Klasik Tasarım Problemlerinin Hepsinin Üstesinden Gelmemizi Sağlayarak Coaxial Tasarımın Eşisiz Özelliklerinin Avantajlarından Faydalanabilmemizi Sağlamıştır. Fulcrum Kurucusu Dave Gunnes Tarafından Yaratılan TQ Algoritmaları ve Özel Yapım Sürücüler Sayesinde Sceptre CoAxial Monitörleri, Şimdiye Kadar Sadece Ultra-High-End Sistemlerde bulunan Berraklık ve Tutarlılığı Sunmaktadırlar.

Sceptre Ailesi
Sceptre Serisi İki Modelden Oluşmaktadır. Sceptre S8 CoActual Stüdyo Monitörü, 8'' Boyutunda Bir Low / Mid Sürücü ile 1'' Boyutunda Bir Horn Loaded Yüksek Frekans Sürücünün Coaxial Bir Üniteye bobin Ekseninde Sıralanması ile Oluşturulmuştur. Sceptre S6 Aynı Teknolojiyi Kullanan 6.5" Low / Mid Sürücüye Sahip Modeldir. Her İki Model Ön Taraftan Çıkışlı Akustik Portlara Sahiptirler. Sistemler Biamplified (Çift Amplifikatörlü Tasarım) Olarak Üretilmişlerdir. Her Sürücü 90W RMS Güce Sahip D Sınıfı Güç Amplifikatörleri ile Sürülmektedirler. Her Sceptre Kendi Güç Kaynağına Sahip Olup Standart Elektrik Prizi Girişine, Açma Kapama Düğmesi ve Led'ine Sahiptirler. Sceptre Monitörlerde Hem Balanslı XLR ve TRS Line Seviyesi Girişler Mevcuttur. Bu Özel Yapım Sürücü, Özel Tasarlanmış Yazılım Çalıştıran Güçlü DSP'ler ve 1. Sınıf Amplifikasyona Zengin Akustik Düzenleme Kontrolleri ve Full Monitör Koruma Devrelerini Eklediğimizde Ortaya Her Türlü Stüdyoda Kullanılabilecek ve Yeni Bir Standart Oluşturan Bir Monitör Çıkmaktadır.

TQ ile Doğru Coaxial Çözüm
Her Sceptre Monitöründe Fulcrum Acoustic'in TQ Algoritmalarını Çalıştıracak Güçlü Bir DSP Mevcuttur. Bu İşlemci "Horn" Yansımalarını, Lineer Zaman ve Genlik Problemlerinin Düzeltilmesi, Performans Şekillendirmelerini ve Dinamik ile Esneme Limitleme İşlemlerini Gerçekleştirmektedir. Sonuç Olarak Ortaya Çıkan ise Piyasadaki Hemen Hemen Tüm Monitörlerden Daha İyi Bir Stüdyo Referans Monitörü Olmuştur.

Sceptre ile Uyum Sağlayın
Kullanılan DSP Yalnızca Monitörün Coaxial Tasarımının Kusursuz Bir Şekilde Çalışmasını Sağlamakla Kalmayıp Aynı Zamanda Kullanıcının Monitörü Kullanıldığı Alana Göre En İyi Performansı Verecek Şekilde Düzenleme Yapmasını Sağlayacak Ayarlar da Sunmaktadır. Bu Sayede Scpetre Monitörleri Her Türlü Stüdyo Koşullarında En İyi Performansı Verecek Şekilde Kullanılabilir. Dört Pozisyonlu Bir Akustik Alan Düğmesi 100 Hz.'de Merkezlenmiş 2. Dereceden Bir Filtreyi Kontrol Eder. 0, -1.5 dB, -3 dB, ve -6 dB'lik Ayarlar Sayesinde Monitörün Duvar Dibi veya Kenarlara Konulduğunda Ortaya Çıkan Bass Yoğunluğunun Önüne Geçilebilir. Yüksek Frekans Sürücü Ayarı, Tweeter'in Genel Seviyesini Lineer (0 dB), +1 dB, -1.5 dB veya -4 dB Olacak Şekilde Ayarlayarak Tweeter'in Çıkış Seviyesi ile Mid / Low Sürücü Seviyesi Arasındakı Dengeyi Kontrol Edebilmenizi Sağlar. Yüksek Geçirgen Filtre Düğmesi ise Seçilen Frekans'tan (60, 80 veya 100 Hz) Daha Düşük Frekansları -24 dB / Oktav'lık Bir Eğim ile Filtreler. Bu Kontrol Özellikle Sub Bass ile Birlikte Kullanımda Çok Önemlidir. Böyle Durumlarda Bu Ayarı Sub Bass Crossover Frekansına Ayarlamanız Gereklidir. Eğer Sub Bass Yoksa Flat Konumda Kullanılmalıdır.

                                     VideoMic Stereo Pro Mikrofon (Rycote Shockmount)

VideoMic Stereo Pro Mikrofon (Rycote Shockmount)

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Girişler

1 x 1/4" TRS Balanslı

1 x RCA Phono Balanssız

Frekans Cevabı : 
70 Hz ila 22 kHz


Crossover frekans: 2.8 kHz

Amplifikatör: 25 Watt

Maximum SPL: 100 dB @ 1 mt.

Alçak Frekans Sürücü: 4.5" Kevlar

Yüksek Frekans Sürücü: 1" İpek Kubbe

Giriş Empedansı: 10 k ohm

EQ: HF: -6, 0, +6 dB Sürekli Ayarlanabilen

Koruma: RF ekranlama

Çıkış Akım Sınırlama

Yüksek Isı Koruması

Açma Kapatma Transient Koruma

Subsonic Filtre

Harici Sigorta

Kasa: Vinil Lamine MDF

Boyutlar: 163 mm x 180 mm x 241 mm

Ağırlık: 5,9 Kg

 

Garanti Bilgisi
24 Ay
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.