sadsad x
asdasd
pop up.jpg (94 KB)

Midi Klavyeler

urunbuton Sun
Sıralama seçin
Toplam 488 ürün görüntüleniyor.

MIDI Klavye Nedir?

Müzik yapmaya karar verdiyseniz ya da yıllardır müzikle uğraşıyorsanız, MIDI klavyelerin vazgeçilmez bir ürün olduğunu biliyorsunuzdur. İster stüdyo kaydında olsun, ister evde müzik yaparken, MIDI klavyeler farklı ses efekti ve farklı enstrümanları bir araya getirerek harmanlarlar. 

Piyano benzeri bu ürün, USB kablosuyla kullanılır ve bilgisayara bağlanır. Müzik mixleme sürecinin çok önemli bir parçası olan MIDI klavyelerin kendilerine ait bir sesi yoktur. Bağlandığı cihaza komut gönderen bu cihazlar, basılan nota ve uzunluğu cihaza ileterek ses oluşmasına imkan sağlar. Bazı MIDI klavyelerde, stüdyoda ve sahne performanslarında daha yüksek verimlilik sağlayan ek pedler, fader ve kodlayıcılar mevcuttur. 

MIDI klavyeler sayesinde stüdyo kaydı yapabilir, ürettiğiniz müziğin üstünde dilediğiniz gibi oynama yapabilirsiniz. 

MIDI Klavye Nasıl Kullanılır?

MIDI klavyenizi, kullanmak istediğiniz bilgisayara bağlayadıktan sonra, dijital olarak ses kayıt ve editleme işlemleri yapabileceğiniz dijital ses işleme istasyonunda yer alan sanal müzik aletlerini kolayca kullanabilirsiniz. 

Yani bilgisayar klavyenizdeki tuşlar nasıl farklı fonksiyonlara sahip ise, MIDI klavyeler de bilgisayarınıza bağlandığında aynı şekilde işlerler. Bilgisayara bağlandıktan sonra, klavyenizi farkı sesler üretmek ya da yüksek veya alçak sesler elde etmek gibi sebeplerle kullanabilirsiniz. 

MIDI klavye her ne kadar piyano gibi gözükse de, kullandığınız bilgisayar yazılımında mevcut olan her müzik aleti için kullanabilirsiniz. Yarattığınız müzikle istediğiniz gibi oynayabilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

Ayrıca, MIDI klavyelerin 25, 32, 49, 61 ve 88 tuşlu modelleri mevcuttur. Bu sayede, ihtiyaçlarınıza ve beklediğiniz performansa göre farklı boyutlardan kendinize en uygun olan MIDI klavyeyi tercih edebilirsiniz.

Farklı MIDI klavyeleri birbirine bağlayarak orkestra oluşturmaya ne dersiniz? MIDI klavyelerinizi birbirlerine bağladıktan sonra dijital ses işleme istasyonunuzda mevcut olan her enstrüman için farklı bir klavye kullanarak, ufak çaplı bir orkestra yaratabilirsiniz. 

MIDI Klavye Fiyatları

Sesçi Baba’da dünyaca ünlü markaların birbirinden geniş ve iyi özelliklere sahip, yüksek performanslı MIDI klavyelerini aradığınız fiyatta bulabilirsiniz. Sesçi Baba’da 500 ila 9bin lira arasında fiyatları değişmekte olan MIDI klavyelerin fiyatları farklı olsa da, hepsinin performansı oldukça yüksektir. Sesçi Baba güvencesiyle ve sektördeki bilgimizle huzurlarınıza sunduğumuz her bütçeye uygun MIDI klavye çeşitlerimiz arasından aradığınız özelliklere en uygun ürünü bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Tek yapmanız gereken websitemize göz atmak. 

MIDI Klavye Önerileri

Sesçi Baba’da Alesis, M-Audio, Novation, Nektar, Arturia, Native Instruments, IK Multimedia, Roli gibi dünyaca ünlü ve başarılı müzik markalarının MIDI klavyeleri bulunmaktadır. Bu markaların yüzlerce ürünü arasında kendinize en uygun olanı bulmak ve müzik hayatınızı farklı bir noktaya taşımak için hemen Sesçi Baba’daki MIDI klavyelere göz atın. Herkesin kendine uygun olanı bulacağı Sesçi Baba’daki klavyeler arasında size de uygun bir ürünümüz olduğundan oldukça eminiz! 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.