sadsad x
asdasd

2021 Yılının En Çok Tercih Edilen Condenser Mikrofonları

24 Aralık 2021
2021 Yılının En Çok Tercih Edilen Condenser Mikrofonları

Condenser mikrofonlar oldukça tercih edilen mikrofonlar arasında yerini alır. Seslere karşı oldukça hassastırlar ve kullanım alanları oldukça geniştir. Son derece hassas ve duyarlı yapıda olduğu için, genellikle dışarıdan izole ortamlarda kullanılması önerilir. Frekans aralığı oldukça geniştir ve daha çok stüdyo ortamlarında kullanım için tercih edilir. USB aracılığı ile ve USB olmaksızın kullanılabilen condenser mikrofonların fiyat skalası da oldukça geniştir.

Condenser mikrofonlar +48 Volt desteğe ihtiyaç duyar. Bu güç,  condenser mikrofonlar için en uygun bir güç kaynağı olarak bilinen phantom power ile sağlanır. Ayrıca bağlanılan elektronik ses donanımının içerisinde yer alan +48 Volt mikrofon girişleri sayesinde de sağlanabilir. +48 volt güç ayarı olarak da bilinen phantom power birçok ses kartında yer almaktadır. Gerekli gücü sağlama noktasında uzun ömürlü olmayan ve çok fazla tercih edilmeyen piller de söz konusudur.

 Condenser mikrofonlar hakkında sizlere kısa bir bilgilendirmeye çalıştık. Şimdi gelin en iyi ve en çok tercih edilen condenser mikrofon modellerini inceleyelim.

Rode NT-USB - USB’li Condenser Mikrofon

Rode, harici bir ses kartına ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bir condenser mikrofon. USB özellikli condenser mikrofonlar arasında sıkça tercih edilen bir markadır. Kullanılan malzeme kalitesi, altın kaplama geniş kapsülü ve ultra düşük gürültü sağlayan yapısı ile gözleri üzerine çeker. Rode NT-USB taşıma çantası, 6 metre USB kablosu, pop filtresi ve tripod stand ile birlikte gelir. Ses performansı oldukça başarılıdır. Patlamaya neden olabilecek seslerin etkilerini neredeyse ortadan kaldırmaktadır. Tüm bunlara ek olarak ürün üzerinde miks kontrolü de sağlayabilirsiniz.

Presonus PX-1 Geniş Diyaframlı Condenser Mikrofon

Presonus PX-1, 20 Hz - 18 kHz gibi geniş bir frekans spektrumuna ve geniş bir diyafram yapısına sahiptir. Hem evinizde hem de stüdyolarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir mikrofondur. Shock mount ve taşıma çantası ile gelen PX-1, 2021 yılının en çok tercih edilen condenser mikrofonları arasındadır.


Neumann TLM 103 mt Studio Set Condenser Mikrofon

TLM 103, şık tasarımının yanında son derece dayanıklı yapısı ve nikel kasası ile bu kategorinin oldukça öne çıkan mikrofonlarındandır. 7 dB-A gibi çok düşük gürültü özelliğine sahiptir. TLM 103, sessiz olmasının yanı sıra listede bulunan diğer mikrofonlara göre fiyat olarak daha pahalıdır. Ancak buna karşın, ekstra birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. 131 dB'lik geniş dinamik aralığı, basınca son derece duyarlı tek diyafram kapsül tasarımına sahiptir. Ayrıca 20Hz-20kHz gibi geniş frekans aralığı ile sık tercih edilen condenser mikrofonlar arasındadır.


Behringer BIGFOOT USB Condenser Mikrofon

Diğer condenser mikrofonlara göre fiyatı çok daha uygun olan Bigfoot tam bir fiyat/performans ürünüdür. Sahip olduğu dijital USB arayüzü sayesinde bilgisayarınıza takarak kullanabilirsiniz. Profesyonel kalitede kayıt imkanı tanır ve harici bir yazılıma ihtiyaç duymaz. Ayrıca BIGFOOT USB condenser mikrofonun üzerinde 4 farklı mod seçeneği de mevcuttur.

Behringer C-1 Condenser Stüdyo Mikrofonu

C-1, seste gerçekleşen bozulmaları engelleyerek kusursuz bir kayıt imkanı sunar. 40Hz-20kHz frekans aralığına sahip bu mikrofon, oldukça şık ve fonksiyonel taşıma çantası ve bir döner stand ile gelmekte. Diğer condenser mikrofonlara göre fiyatı en uygun olan mikrofondur. Altın kaplama 3 pin XLR konnektörü ve sahip olduğu geniş diyaframı ile evde kayıt kalitenizi arttırabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.