sadsad x
asdasd
Genel Kültür

Kumsalda Dinlenecek Şarkılar

26 Temmuz 2022
Kumsalda Dinlenecek Şarkılar

Yaz ayının gelmesiyle birlikte tatil bölgelerinde özellikle gece veya gündüz fark etmeksizin kumsalda yürüyüş yapılır. Özellikle tek başınıza yürüdüğünüzü düşünecek olursak eğer kulaklıkla dinleyeceğiniz şarkıları sizler için derledik.

EN ÜNLÜ KORKU FİLM MÜZİKLERİ

18 Temmuz 2022
EN ÜNLÜ KORKU FİLM MÜZİKLERİ

Aslında bakarsanız müzik sadece bir eğlenceden ziyade yeri geldiğinde duyguları ifade etmek için kullanılan en büyük araçtır. Bu nedenle sadece sahne performanslarında kalmayıp Sinema/TV gibi alanlarda sahnelerin duygularına göre oldukça yoğun kullanılmaktadır. İşte bu listede sizler için hazırlamış olduğumuz en bilinen korku filmlerinin müziklerini derledik.

Sıradışı Mekanlarda Gerçekleşmiş En Garip DJ Performansları

20 Haziran 2022
Sıradışı Mekanlarda Gerçekleşmiş En Garip DJ Performansları

Aslında DJ Performansları genel olarak sahne performanslarının başında gelen bir türdür. Bu nedenler izleyiciler tarafından yeterince ilgi görmesi için olabildiğince görsel şova önem verilmektedir. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz bu listede sıradışı mekanlarda gerçekleşmiş en garip DJ performanslarını listeledik.

Konser Sırasında Kesinlikle Yapılmaması Gereken 10 Hareket

31 Mayıs 2022
Konser Sırasında Kesinlikle Yapılmaması Gereken 10 Hareket

Bir konsere gittiğimizde söylenecek onlarca bahane ile yapılmaması gereken hareketlere örnek verebiliriz. Fakat burada önemli olan mümkün olduğunca diğer insanları rahatsız etmeden konserden en verimli şekilde zevk almaktır. Sizler için hazırladığımız yapılmaması gerekenler listesine hep birlikte bakabiliriz.

Yapay Zeka ile Müzik Oluşturan Platform LifeScore!

18 Nisan 2022
Yapay Zeka ile Müzik Oluşturan Platform LifeScore!

Yılların geçmesi ile birlikte teknolojinin gelişmesini hepimiz görmekteyiz. Belki yıllar önce aklımıza gelmeyen veya gelemeyecek düzeyde olan şeyler günümüzde artık hayatımızın sıradan bir parçası olmuş durumda. Bunlardan en göze çarpanı ise 21. yüzyılda karşımıza çıkan Yapay Zeka teknolojisidir. Bu teknoloji makinelerin kendi kendine öğrenmesi ve insan benzeri görevleri yerine getirmesine denir. Günümüzde bu teknoloji birçok sektörde kullanıldığı gibi artık müzik sektöründe de yer almaktadır. Bir müzik platform sitesi olan LifeScore, bu teknolojiyi kullanarak müzik bilginiz olmamasına rağmen otomatik olarak müzikler üretmektedir.

İşte Müziğin Hayatımıza Olan 5 Şaşırtıcı Etkisi

03 Aralık 2021
İşte Müziğin Hayatımıza Olan 5 Şaşırtıcı Etkisi

Hayatımızın vazgeçilmez parçalarından birisi, müzik! Evet, çoğumuzun vazgeçilmezi olan müziğin insan hayatına olan etkileri düşündüğünüzden çok daha fazla. Günlük rutinimiz içerisinde aslında farkında olmadığımız müziğin bu etkileri hayatımızı, psikolojimizi, hatta fiziksel durumumuzu - evet, fiziksel durumumuz da müzikten etkileniyor - önemli ölçüde etkiliyor!

Müziğin insan hayatına olan etkileri temelde psikolojik ve fiziksel olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış bu etkilere gelin birlikte daha yakından bakalım.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN İLGİNÇ ENSTRÜMANLAR

21 Kasım 2021
EŞİ BENZERİ OLMAYAN İLGİNÇ ENSTRÜMANLAR

Aslında bakarsak müzik, yaşadığımız bu dünya içinde din, dil, ve ırk fark etmeksizin evrensel bir dil niteliğindedir. Biz insanların duygu, düşünce ve hislerini o anki durumlarına bağlı olarak notalara dökerek oluşturduğu sesler, enstrümanlar sayesinde bir anlam kazanıp müzik formuna dönüşmektedir. İnsanlığın başladığı tarihten bu yana o kadar çok müzik enstrümanı var ki bunları tek seferde saymak neredeyse imkansızdır. Çünkü bazen herhangi bir şeyden çıkardığımız sesleri doğru bir şekilde sıraya dizerek ve bu sıraya dizdiğimiz sesleri ritimle senkronize edersek işte o zaman müzik yapmış oluruz. Bu sebeple yaşadığımız bu dönemde teknolojinin gelişmesiyle beraber değişik ve dijital tarzda müzik aletleri de üretilmeye başlandı. Müzik endüstrisi geliştikçe kim bilir daha neler göreceğiz. İşte bu zaman gelene kadar şu ana kadar gelmiş geçmiş en ilginç müzik aletlerine isterseniz bir göz atalım

OYUN DÜNYASINDA MÜZİKLERİN ETKİSİ

01 Kasım 2021
OYUN DÜNYASINDA MÜZİKLERİN ETKİSİ

Bu yazımızda sizlerle beraber günümüz dünyasının artık en büyük sektörlerinden biri olan oyun dünyasında müziklerin etkisine hep beraber bakacağız.

Gelmiş Geçmiş En İyi Oyun Müzikleri

29 Ağustos 2021
Gelmiş Geçmiş En İyi Oyun Müzikleri

Bilgisayarların son kullanıcıya indirgenmesinden sonra yavaş yavaş oyunlar ortaya çıktı. İnternetin henüz yaygın olmadığı dönemde bu oyunlar tek kişilik olarak tasarlanarak kullanıcıların karşısına çıktı. Bu tip gibi tek kişilik oyunlarda hikaye üzerinden gidildiği için anlatım sırasında veya oynanan sahnelerde hep bir müzik vardır. İşte bu yazımızda bazı oyunların müziklerini sizler için derlereyek oyunla ne kadar bütünleştiğini göreceksiniz.

Dünyaca Ünlü Yönetmenlerin Çektiği Müzik Klipleri

14 Ağustos 2021
Dünyaca Ünlü Yönetmenlerin Çektiği Müzik Klipleri

Bu hafta sizlerle beraber özellikle Hollywood filmleri ile bilinen dünyaca ünlü yönetmenlerin çekmiş olduğu müzik kliplerini derledik. Bu sayede aslında müziğin ne kadar değerli ve geniş alanlara yayılabildiğini görmekteyiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.