sadsad x
asdasd
Mikrofon

Mikrofon Çeşitleri ve Özellikleri Güncel Rehber

31 Ekim 2022
Mikrofon Çeşitleri ve Özellikleri Güncel Rehber

Günümüzde etrafımıza bakacak olursak eğer birçok alanda kullanım çeşitliliğine göre mikrofon modelleri mevcuttur. Bu kullanım alanlarına göre en uygun olan türde mikrofon seçilmelidir. Mikrofon türleri genel olarak Condenser ve Dinamik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Siz de kayıt yapacağınız uygun alana göre mikrofon tercih ederseniz eğer en doğru kayıtları elde edebilirsiniz.

KALİBRASYON MİKROFON ÖNERİLERİ

12 Eylül 2022
KALİBRASYON MİKROFON ÖNERİLERİ

Bir kalibrasyon mikrofonu herhangi bir akustik ortam ayarlaması yapmak için gerekli bir ekipmandır. Bi ses düzeninin en ideal ölçüde iletilmesi sırasında kulaklarımızın dahi duyamadığı frekanslarda özellikle hoparlör hizalaması gibi görevler için vazgeçilmezdir. Bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz kalibrasyon mikrofon önerilerine göz atabilirsiniz.

En Beğenilen Stüdyo Mikrofon Önerileri

28 Şubat 2022
En Beğenilen Stüdyo Mikrofon Önerileri

Yazımıza başlamadan hemen önce Stüdyo Mikrofonu Nedir? diye soracak olursak eğer,  genellikle profesyonel stüdyo ortamlarında kullanılan ve çoğunlukla Condenser yapıda yani +48 Volt harici güç bağlantısı isteyen mikrofon türleridir. Bu mikrofon türleri sayesinde daha hassas ve sıcak tonlarda ses elde ederek kayıtlarınızı oluşturabilirsiniz. Bu Condenser yapıdaki mikrofonlar sadece vokal kayıtları için değil aynı zaman akustik enstrüman kayıtlarınız için oldukça işlevseldir. İşte bu listemizde sizlere her bütçeye uygun olarak belirlediğimiz Stüdyo Mikrofon Önerileri ile karşınızdayız.

2021 Yılının En Çok Tercih Edilen Condenser Mikrofonları

24 Aralık 2021
2021 Yılının En Çok Tercih Edilen Condenser Mikrofonları

Condenser mikrofonlar oldukça tercih edilen mikrofonlar arasında yerini alır. Seslere karşı oldukça hassastırlar ve kullanım alanları oldukça geniştir. Son derece hassas ve duyarlı yapıda olduğu için, genellikle dışarıdan izole ortamlarda kullanılması önerilir. Frekans aralığı oldukça geniştir ve daha çok stüdyo ortamlarında kullanım için tercih edilir. USB aracılığı ile ve USB olmaksızın kullanılabilen condenser mikrofonların fiyat skalası da oldukça geniştir.

YAKA MİKROFONU NASIL KULLANILIR?

08 Kasım 2021
YAKA MİKROFONU NASIL KULLANILIR?

Bu yazımızda sizlerle beraber bir yaka mikrofonu nasıl kullanılır? Gibi sorulara ve genel olarak yaka mikrofonlarının kısa özelliklerine değinmiş bulunuyoruz. 

Telefon İçin Kullanılabilecek Mikrofonlar

31 Temmuz 2021
Telefon İçin Kullanılabilecek Mikrofonlar

Günümüzde artık kullandığımız cep telefonu kameralarının aşırı gelişmesi sebebiyle geçmiş yıllarda olduğu gibi profesyonel kameralara ihtiyaç tamamen azalmıştır. İşte bu yüzden, sadece telefon üzerinden video/ses kayıtları için kullanabileceğiniz mikrofonları sizler için derledik.

Enstrüman Mikrofonu Nedir?

26 Haziran 2021
Enstrüman Mikrofonu Nedir?

Bu yazımızda sizlere birlikte Enstrüman Mikrofonu Nedir? Enstrüman Mikrofonu Ne İşe Yarar? gibi sorulara cevap hazırlayarak sizler için uygun bir seçim yapmanıza olanak tanıyacağız.

Mobil Yayıncılık İçin Mikrofon Önerileri

17 Nisan 2021
Mobil Yayıncılık İçin Mikrofon Önerileri

Günümüzde özellikle mobil cihazlar teknolojik anlamda çok gelişmiş durumda. Kolay ve kullanılabilirlik seviyesi  oldukça yüksek olan bu cihazlar sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz yerde kamerayı direkt açarak mobil bir yayın yapabilirsiniz. İşte tam bu noktada yayınınız esnasında sesinizin daha kaliteli iletilebilmesi açısından sizlere mobil cihazlara uygun mikrofon önerilerinde bulunacağız.

Yayıncı Mikrofon Önerileri

16 Ocak 2021
Yayıncı Mikrofon Önerileri

Günümüzde artık herkesin hobi veya kar amacı gütmek için belli başlı mecralarda videolar çekilebilir veya yayın yapılabilir. Bunlardan önde gelen platformlar şüphesiz YouTube ve Twitch diyebiliriz. Tabi yayın yapmak için belli başlı donanımlara ve ekipmanlara gerek duyulmaktadır. Bu yazımızda ekipmanlardan en önemlisi olan mikrofonlara değineceğiz.

Dinamik Mikrofon Önerileri

09 Ocak 2021
Dinamik Mikrofon Önerileri

Öncelikle Dinamik Mikrofon nedir derseniz eğer, diğer mikrofon türlerine göre oldukça sağlam ve uzun ömürlü olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Dinamik mikrofonlar daha çok sesin güçlü olduğu yerleri kaydetmek için kullanılırlar.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.