sadsad x
asdasd

KALİBRASYON MİKROFON ÖNERİLERİ

12 Eylül 2022
KALİBRASYON MİKROFON ÖNERİLERİ

Bir kalibrasyon mikrofonu herhangi bir akustik ortam ayarlaması yapmak için gerekli bir ekipmandır. Bi ses düzeninin en ideal ölçüde iletilmesi sırasında kulaklarımızın dahi duyamadığı frekanslarda özellikle hoparlör hizalaması gibi görevler için vazgeçilmezdir. Bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz kalibrasyon mikrofon önerilerine göz atabilirsiniz.

 

Behringer ECM8000

ECM8000_Ölçüm_Mikrofonu

Behringer ECM8000 15 Hz ile 20 kHz aralığında olan frekans yanıtı sayesinde herhangi bir odanın benzersiz ses özelliklerini net ve doğru bir şekilde okumanızı sağlar. ECM8000 kayıt sırasında kullanılan Condenser Mikrofon tipleri gibi +48 Phantom Power ile çalışmaktadır. Uzun seneler boyunca kullanılması için ürün ile beraber taşıma çantası gelmektedir. 

 

Presonus PRM1

PRM1_Profesyonel_kalibrasyon_mikrofonu

Presonus PRM1, spectrograflar gibi audio analiz araçları ile kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış ve mekanların ses karakteristiklerini son derece doğru bir şekilde yakalayabilen profesyonel bir condenser mikrofon türüdür. Omnidirectional pattern sayesinde her taraftan gelen seslere oldukça eşit derecede hassastır. Bu sayede PRM1 bulunan ortamın son derece gerçekçi bir tasvirini yapabilir. 20 Hz - 20 Khz arasında neredeyse flat denilebilecek bir frekans aralığına sahip olup +48 Phantom Power ile çalışmaktadır. 

 

SonarWorks XREF20

XREF20_Kalibrasyon_Mikrofonu

SonarWorks XREF20, kendine özel kalibrasyon profiline sahip omnidirectional ölçüm mikrofonu. Her bir mikrofon ANSI sertifikasyonlu bir ölçüm mikrofonu ile tek tek Sonarworks akustik mühendisleri tarafından ölçmüşlerdir. Böylece duyulabilir tüm frekans bandında mükemmel doğruluk ve örnekler arasındaki düzensizliklerde serbestlik sağlanmıştır.

 

DBX RTA-M

RTA_M_DriveRack_RTA_Mic

DBX RTA-M, bir ortamın akustik düzenlenmesini sağlamak için tasarlanmış bir mikrofondur. Kayıt alınacak ortamın uygun şartlara getirilmesi için kullanılan üründür. Ek olarak diğer tüm kalibrasyon mikrofonları gibi phantom power ile çalışmaktadır.

Siz de bulunduğunuz ortamın akustik iyileştirmesini sağlamak istiyorsanız eğer bu mikrofonlardan birini tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.