sadsad x
asdasd
Ses Sistemleri

Hoparlör Türleri ve Kullanım Alanları

11 Ekim 2022
Hoparlör Türleri ve Kullanım Alanları

Bir hoparlör en temel anlamıyla ses frekans yükselteci çıkışında elde edilen AC elektriksel sinyallerini ses sinyaline çeviren üründür. Bu sayede sevdiğimiz herhangi bir müziği bu sayede keyifle dinleyebiliriz.

Sizlerle birlikte hoparlör türleri ve kullanım alanlarına bakıp en doğru seçimi yaparak kendine uygun olan türde bir hoparlör seçebilirsiniz.

Bluetooth Hoparlör Tavsiyeleri

16 Temmuz 2021
Bluetooth Hoparlör Tavsiyeleri

Günümüzde artık gelişen teknoloji ile müzik dinleme alışkanlıklarımız değişiyor. Eskiden sadece tek bir mekan içerisinde müzik dinlemek mümkünken artık bluetooth teknolojisi sayesinde hoparlörler kablosuz bir biçimde karşımıza çıkmaya başladılar. İşte bu yüzden artık hemen hemen her yerde yanımızda götüreceğimiz bir bluetooth hoparlör sayesinde müziğimizi rahatlıkla dinleyebiliriz.

Aktif ve Pasif Hoparlör Arasındaki Fark

05 Aralık 2020
Aktif ve Pasif Hoparlör Arasındaki Fark

Aktif hoparlör en temel anlamda mikser, doğru bir bağlantı şekli, amfi ve hoparlördür. Bunun tam tersi olan pasif hoparlörlerde ise bu bağlantı şemasını ayrı ayrı kullanmak gerekmektedir. Ayrıca aktif hoparlörler kendi içerisinde bir amfi barındırdığı için herhangi bir elektrik kaynağına takıp çalştırabilirsiniz fakat pasif hoparlörler içerisinde amfi olmadığı için öncelikle yeterli gücü alması için bir amfiye bağlanması daha sonra ekstra bir elektrik kaynağına bağlantı yapılarak ses alınabilir.

Aktif Hoparlör Nedir?

15 Ağustos 2020
Aktif Hoparlör Nedir?

Bu hafta sizlere özellikle canlı performanslarda sık sık karşımıza çıkan hoparlörler hakkında bilgi aktarımında bulunacağız. Bu yazımızda özellikle Aktif Hoparlör Nedir? Sorusuna hep beraber bir yanıt arayacağız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.