sadsad x
asdasd
Referans Monitörleri

En İyi Hifi Hoparlör Tavsiyeleri

17 Ocak 2022
En İyi Hifi Hoparlör Tavsiyeleri

Günümüzde kaliteli bir ses sistemine sahip olmak çoğumuzun istediği bir şeydir. İşte tam da bu noktada karşımıza çıkan ve sizlere her türlü sesi mükemmel kalitede aktarmak için kullanılan cihazları ifade eden Hi-Fi ses ekipmanlarının kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamıştır.

2021 Yılının En Çok Tercih Edilen Aktif Referans Monitörleri

07 Ocak 2022
2021 Yılının En Çok Tercih Edilen Aktif Referans Monitörleri

Referans monitörler; sesi son derece doğru ve şeffaf bir şekilde aktaran, hem evlerinizde hem de stüdyolarınızda yaptığınız kayıtlarınızda tercih edebileceğiniz bir ürünlerdir. Bu ürünün en önemli özelliği; müziği olduğu gibi, yani tüm kusurları ile sizlere aktarmasıdır. Bu sayede yapmış olduğunuz müzikte eksik olan kısımları daha net bir şekilde görebilir, gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.  Sesi renklendirmeden, flat şekilde bizlere sunan bu cihazlara gelin birlikte daha detaylı şekilde göz atalım.

Referans Monitörlerinizi Nasıl Yerleştirmelisiniz?

27 Eylül 2021
Referans Monitörlerinizi Nasıl Yerleştirmelisiniz?

İdeal bir dinleme deneyimi yaşayabilmek için, referans hoparlörünüzü yerleştirirken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle, mekan içindeki dinleme alanını belirlemeli ve dinleyicinin mekana ve monitörlerine göre nereye yerleştirileceğini belirlemelisiniz. Dikkatli bir planlama ile referans monitör yerleşiminiz, mümkün olan en iyi dinleme deneyiminin keyfini çıkarmanıza olanak sağlayacaktır.

Doğru Referans Hoparlör Nasıl Seçilir?

26 Eylül 2021
Doğru Referans Hoparlör Nasıl Seçilir?

Bir referans hoparlör, tanımı gereğince iyi ses veren bir sıradan hoparlörden daha fazlasıdır. Doğru dinlemenin gerekli olduğu her ortamda ses kaydı, miksaj veya yayın sürecinde kullanılan bir cihazdır. Kısacası referans hoparlörler profesyonel amaçlar için kullanılan ürünlerdir.

Yeni Başlayanlar İçin Referans Monitör Seçimi

10 Ekim 2020
Yeni Başlayanlar İçin Referans Monitör Seçimi

Bu yazımızda sizlere ev stüdyolarımız için olmazsa olmaz denilecek bir ürün olan aktif stüdyo monitörler hakkında bilgi akışı sağlayacağız. Bu sayede bir referans monitör alırken nelere dikkat etmeli veya neden bir stüdyo referans monitör tercih etmeli üzerine bilgi akışı sağlayacağız.

Uygun Fiyatlı Referans Monitör Önerileri

20 Haziran 2020
Uygun Fiyatlı Referans Monitör Önerileri

Öncelikle referans monitör olgusuna gelecek olursak eğer kayıtlarınız sırasında projenizi dinleme imkanı sunan ve sesi olabildiğince doğru veren ürünlerdir. Stüdyo referans monitörler sağ ve sol olmak üzere iki adetten oluşan (bazı modeller tek adetli satılabiliyor) yakın dinleme alanında sizlere çokça yardımcı olan stüdyo malzemesinin olmazsa olmazıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.