sadsad x
asdasd

Uygun Fiyatlı Referans Monitör Önerileri

20 Haziran 2020
Uygun Fiyatlı Referans Monitör Önerileri

Öncelikle referans monitör olgusuna gelecek olursak eğer kayıtlarınız sırasında projenizi dinleme imkanı sunan ve sesi olabildiğince doğru veren ürünlerdir. Stüdyo referans monitörler sağ ve sol olmak üzere iki adetten oluşan (bazı modeller tek adetli satılabiliyor) yakın dinleme alanında sizlere çokça yardımcı olan stüdyo malzemesinin olmazsa olmazıdır.

Normal hoparlör ve referans monitör arasında bulunan en önemli özellik ise normal hoparlörler tamamen sizin müzik zevkinize bağlı olarak ve müzik dinleme kalitenizi arttırma hedefinde bulunarak EQ edilmiş veya böyle bir imkan sunarak müzik dinleme olanağı sağlamaktadır. Eğer referans monitörlerde böyle bir şey olsaydı mixing veya mastering sırasında oldukça kötü sonuçlar çıkarabilir ve projenizin bir hiç olmasına neden olabilir.

Bu yazımızda ise fiyat ve performans göz önünde bulundurularak sizlere olabildiğince uygun fiyatlı referans monitörler hakkında kısa bilgiler sağlayacağız.

 

Behringer - MS40

MS40 40 Watt Aktif Referans Monitörü

 Yüksek çözünürlüklü tweeterlara sahip olan MS40 monitör hoparlörler, olabildiğince doğru ses verme yönelimindedir. 1⁄8" (3.5mm) kulaklık bağlantı noktası sayesinde isterseniz kulaklığınız ile dinleme yapabilirsiniz.

Presonus - Eris E4.5

ERIS E4.5 Referans Monitör (çift )

Eris E4.5 iki yollu aktif 4.5" monitörler son derece hassas bir bas cevabı ile oldukça temiz ve net bir tiz cevabı sunmaktadır. Kevlar'dan üretilmiş alçak frekans dönüştürücüler ve AB sınıfı amplifikatörler ile birleştiğinde ortaya son derece çok kullanışlı ve her yere uyum sağlayabilen bir aktif monitör ortaya çıkmıştır.

 

Yamaha – HS5

HS5 Referans Monitörü

Yamaha HS5, doğru ses üretimi için tasarlanmış bir monitördür. Toplamda 70W'a varan çıkış kapasitesine sahiptir ve 5'' bir woofer ve 30kHz'e kadar frekanslar üretebilen dalga kılavuzlu 1'' boyuttunda bir tweeter içerir. HS5, çeşitli stüdyo kurulumlarına entegrasyon için hem XLR hem de 1/4" TRS girişine sahiptir.

 

M-Audio – AV-42

AV-42 Referans Monitör

Akustik olarak stabil MDF kabinler sesteki rahatsız edici rezonansların önüne geçmektedir. AV42'de kanal başına 20 Wattlık Class AB amplifikatörler bulunmaktadır.

 

Tannoy – Gold 5

Gold 5 200W 5'' Stüdyo Monitör

Tannoy Gold 5, 107 dB SPL 200W değerinde referans monitördür. Bu monitörü ev veya stüdyo ortamında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.