sadsad x
asdasd

Müzisyenler İçin Yayın Önerileri

07 Kasım 2020
Müzisyenler İçin Yayın Önerileri

Şu günlerde geçirdiğimiz pandemi süreci ile ilgili hemen hemen tüm sektörler sıkıntıya uğramış durumda ve doğal olarak müzik sektörüde bu süreçte sıkıntılı bir döneme girmiştir. Eve kapandığımız bu süreçte müziğimizi nasıl duyurabiliriz gibi sorulara karşı ve bu yollarla gerekirse nasıl para kazanacağımızdan bahsedeceğiz.

 

Sessiz Bir Ortam Oluşturun

Günlük hayatta bazı seslere alıştığımız için ya da bizim duyamayacağımız derecede düşük olan sesleri algılayan mikrofonlar günümüzde mevcut. Projenizde ya da müziğinizde bu algılayamadığınız seslerin mikrofona iletilmemesi için bulunduğunuz ortamı olabildiğince sessiz hale ya da seçeceğiniz bir ortamın oldukça sessiz olması gerekmektedir. Sadece sessiz olmakla kalmayıp gerekli yalıtım malzemeleri ile odası döşemeli ve bu sayede mikrofona sadece kendi sesinizi ya da iletmek istediğiniz bir gönderebilirsiniz. Bu yüzden sessiz bir ortam olması her zaman avantajlıdır.

 

İyi Bir İzlenim Ortamı Oluşturun

Evlere kapandığımız şu dönemlerde özellikle video çekimi için ortam çok önemli. Tercihe göre sade olabilir ya da çok yormayacak ışıklandırmalar sayesinde izleyicilere kaliteli bir ortam sunmanız içeriklerinize erişim oranını fazlasıyla arttıracaktır. Bu sayede evde kaldığımız şu günler çok daha verimli bir hale gelip daha iyi projeler çıkarmanıza olanak sağlayacaktır.

Işıklandırma

Bu biraz kamera kalitenize göre değişmektedir. Eğer iyi bir kameranız varsa arka plan ışıklandırmaları, los ışıklandırmalar ve yüz ışıklandırmaları daha soft bir şekilde yaparak güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer kameranız iyi çekmiyor veya orta kalite ise izleyicilerinizle yüzünüz ile iletişim kuracağınızdan dolayı arka ışıklandırmalar vs. olmadan sadece yüzünüze soft bir ışık yansıtarak kadrajda olabildiğince sade ve net bir görüntü yakalayabilirsiniz.

 

İnternet Bağlantı Hızı

Evlere kapandığımız salgın sürecinde internetin önemi hayatımızda epey artmış durumda. Bu sayede içeriklerinizi belli bir platformda yayınlayabilirsiniz. Hatta canlı yayın açabilirsiniz. Eğer upload hızınız yeterliyse içeriklerinizi hızlı ve canlı yayınlarınızı sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle bu tip gibi drumlarda kablolu bağlantı kurmanızı öneririz çünkü veri paylaşım hızı Wİ-Fi teknolojisine göre daha hızlı.

 

Yayın Platformu

Bu süreçte düzenli olarak içerik ürettiğiniz zaman kendiniz çok daha efektif bir şekilde duyurabilirsiniz. Özellikle YouTube, Instgram, Twtich, Dlive vb. yayın platformlarında öne çıkabilirsiniz. 

 

İzleyicilerle Etkileşim Halinde Olun

Belirlediğiniz platformda içerik üretmeye başladığınız zaman ve belli bir kitle topladığınızda izleyicilerden gelen sorulara cevap vermeniz çok önemli olacaktır. Sürekli iletişim halinde kalmanız hem sizi ünlü edecek hem de gelen sorular ve öneriler sayesinde kanalınızı geliştirip daha kaliteli içerikler sunabileceksiniz.

 

Son olarak eve kapandığımız bu dönemi fırsata çevirebilir ve kendimizi bu şekilde duyurabiliriz. Sadece daha efektif olmaya odaklanıp zamanla her şey daha kaliteli bir hal alacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.