Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
PATCHBAY NEDİR? NE İŞE YARAR?
08.05.2021

PATCHBAY NEDİR? NE İŞE YARAR?

Patchbay nedir? Sorusuna basit bir şekilde cevap verecek olursak eğer, bir noktadan diğer bir noktaya bağlantı yapmamızı sağlayan ekipmanlardır. Genellikle Patchbay olarak geçen bu ürünler bazen karşınıza Patch Paneli olarak çıkabilir. 

PX3000 48 Port Patch Panel

 

Patchbay önemli olmasının sebebi ise öncelikle sahip olduğumuz ses kartının giriş çıkışlarını sürekli kablo takıp çıkararak deforme etmekten koruyor bu sayede birden fazla enstrümana sahipseniz eğer sürekli kablo takıp çıkarmaktan kurtulabilirsiniz. Diğer önemli sebep ise Patchbay ile split yapabiliyoruz. Örnek verecek olursak eğer elimizde sadece iki kanallı bir ses kartı varken ikiden fazla enstrümana sahip olabiliriz. Elimizde bulunan iki kanallı ses kartını Behringer Patchbay cihazına bağlantı yapıp ve diğer tüm enstrümanları yine aynı şekilde Patchbay cihazına bağlantı yaptığımız zaman hangi enstrümanı kaydetmek istiyorsak bir noktadan diğer bir noktaya istediğimiz enstrümanı alıp çok hızlı bir şekilde kaydedebiliriz. 

PX3000 48 Port Patch Panel

 

Patchbay cihazları split fonksiyonu ile tek kanala birden fazla enstrüman girebiliriz fakat DAW programında ses kartında tek kanal olarak gözüktüğü için aslında program içerisinde hücum kayıt yapmamıza olanak sağlıyor. Bu sayede aslında demo kayıtlarınız için veya aynı anda iki farklı synthesizer kayıtlarınız için kullanacaksanız sizin için oldukça ideal olacaktır.

Blog Son Eklenenler
Tekno müzik: Nedir ve Türleri Nelerdir?
Tekno müzik: Nedir ve Türleri Nelerdir?

Genel Kültür

Tekno müziğin içerisinde bulunan ritim ve melodiler, elektronik müzik aletleri ve dijital yazılım programları aracılığıyla üretilir. Elektronik müziğin alt türüdür ve yalnızca elektronik enstrümanlar kullanılır.

22.02.2024
Elektronik Müzik Nedir ve Türleri Nelerdir?
Elektronik Müzik Nedir ve Türleri Nelerdir?

Genel Kültür

Synthesizer, drum machine veya Midi gibi cihazlar, elektronik müziğin üretiminde yaygın olarak kullanılan araçlardır. Bu tür müzik, ambient, techno, house, trance, drum and bass, dubstep, electro gibi farklı tarzlara ayrılarak çeşitli ritimler ve ses efektleriyle karakterize edilir.  

19.02.2024
Kemik İletimli Kulaklık Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Kemik İletimli Kulaklık Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kulaklık

Kemik iletimli kulaklıklar İngilizce adıyla bone-conduction sağlıktan spora hayatın her alanında, hayatınızı kolaylaştırabilen bir çeşit kulaklık modelidir. Bu kulaklıkların diğer kulaklık modellerine göre en büyük özelliği; ses dalgalarını kulak zarı aracılığıyla değil, kemik yoluyla iletir.

30.01.2024
Müzik Severler İçin Alınabilecek Yılbaşı Hediyeleri
Müzik Severler İçin Alınabilecek Yılbaşı Hediyeleri

Etkinlik

Hediye alacağımız kişinin ilgilendiği müzik türüne göre seçeceğimiz hediyeleri filtreleyebiliriz, Rock müzik, klasik müzik, elektronik müzik veya jazz müzik bu müzik türlerine ait enstrümanlardan yola çıkarak, hayranı olduğu grup/müzisyenlerden yola çıkarak veya ihtiyacı olabilecek  cihaz/ekipmanları göz önünde bulundurarak hediye seçimi yapabiliriz.  

25.12.2023
Teknoloji Meraklıları İçin Yılbaşı Hediyeleri
Teknoloji Meraklıları İçin Yılbaşı Hediyeleri

Etkinlik

Yılbaşında sevdiklerinize hediye seçme konusunda zorlanıyor musunuz?   Sizler için hazırladığımız  Yılbaşı Hediye Fikirleri ve Alışveriş Rehberi yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazımızda teknolojiyi yakından takip eden sevdiklerimize hediye seçerken dikkat edebileceğimiz bazı noktalara değineceğiz.

21.12.2023
Yılbaşı Hediye Fikirleri ve Alışveriş Rehberi
Yılbaşı Hediye Fikirleri ve Alışveriş Rehberi

Etkinlik

Yılbaşı, sevdiklerimize duygusal anlar yaşatmanın ve onları mutlu etmenin mükemmel bir zamanıdır. Ancak doğru hediyeyi seçmek bazen zorlayıcı olabilir. Alışveriş stratejileri ve bu rehberde yer alan ipuçları sayesinde, bu yılbaşında sevdiklerinizi mutlu edecek hediyeleri birlikte seçelim.

19.12.2023
Müzik Türleri Nelerdir?
Müzik Türleri Nelerdir?

Genel Kültür

  Herkesin dinlemekten zevk aldığı müzik türü farklıdır. Günümüzde 300’den fazla müzik türü mevcuttur. Bu türlerin birçoğu birbirine yakın olmakla birlikte sürekli olarak evrim geçirmektedir  

05.12.2023
Mikrofon Rehberi: Mikrofon Nasıl Seçilir?
Mikrofon Rehberi: Mikrofon Nasıl Seçilir?

Mikrofon

Her sesin belirli bir yoğunluğu vardır. Bu ses yoğunluğunun havada oluşturduğu basınç, sesin şiddeti ile doğru orantılıdır. Gelen hava basıncının büyüklüğüne bağlı olarak ileri-geri hareket eden membranın bu titreşimini, elektrik enerjisine çevirmek için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Kullanılan bu yöntemlere göre farklı mikrofon türleri ortaya çıkmaktadır.

30.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.