sadsad x
asdasd

PATCHBAY NEDİR? NE İŞE YARAR?

08 Mayıs 2021
PATCHBAY NEDİR? NE İŞE YARAR?

Patchbay nedir? Sorusuna basit bir şekilde cevap verecek olursak eğer, bir noktadan diğer bir noktaya bağlantı yapmamızı sağlayan ekipmanlardır. Genellikle Patchbay olarak geçen bu ürünler bazen karşınıza Patch Paneli olarak çıkabilir. 

PX3000 48 Port Patch Panel

 

Patchbay önemli olmasının sebebi ise öncelikle sahip olduğumuz ses kartının giriş çıkışlarını sürekli kablo takıp çıkararak deforme etmekten koruyor bu sayede birden fazla enstrümana sahipseniz eğer sürekli kablo takıp çıkarmaktan kurtulabilirsiniz. Diğer önemli sebep ise Patchbay ile split yapabiliyoruz. Örnek verecek olursak eğer elimizde sadece iki kanallı bir ses kartı varken ikiden fazla enstrümana sahip olabiliriz. Elimizde bulunan iki kanallı ses kartını Behringer Patchbay cihazına bağlantı yapıp ve diğer tüm enstrümanları yine aynı şekilde Patchbay cihazına bağlantı yaptığımız zaman hangi enstrümanı kaydetmek istiyorsak bir noktadan diğer bir noktaya istediğimiz enstrümanı alıp çok hızlı bir şekilde kaydedebiliriz. 

PX3000 48 Port Patch Panel

 

Patchbay cihazları split fonksiyonu ile tek kanala birden fazla enstrüman girebiliriz fakat DAW programında ses kartında tek kanal olarak gözüktüğü için aslında program içerisinde hücum kayıt yapmamıza olanak sağlıyor. Bu sayede aslında demo kayıtlarınız için veya aynı anda iki farklı synthesizer kayıtlarınız için kullanacaksanız sizin için oldukça ideal olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.