Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yeni Başlayanlar İçin DJ Programları
17.05.2022

Yeni Başlayanlar İçin DJ Programları

Günümüz teknolojisinden önce DJ Controller ürünleri genel olarak çok yer kaplayan ürünlerdi. Özellikle yakın zamanda yaşadığımız pandemi krizinden dolayı hepimizin evlere kapandığı bir dönem oldu ve durumla birlikte günümüz teknolojisi ile beraber DJ Controller ürünleri oldukça kompakt bir yapıyla karşımıza çıkmaya başladı. Bu durumla beraber son kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi ve müziğe ilgisi olan herkes kullanmaya başladı. 

 

DJ Controller ürünlerinin kompakt yapısı ve son kullanıcıya ulaşma sayısı gün geçtikçe arttıkça ortaya çıkan yazılımların sayısı doğru oranda artmaktadır. Sizler için derlemiş olduğumuz bu programlara bakabilir ve gerekirse siz de bu programlardan birini kullanabilirsiniz. 

 

Serato DJ Pro

Serato DJ aslında bakarsak dünyanın en çok kullanılan DJ Programlarından bir tanesidir. Oldukça basit yapısı sayesinde hemen alışabilir ve kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça stabil çalışması ve anlaşmalı olduğu güçlü markalarla öne çıkan Serato DJ programı Denon, Roland ve Numark markalarıyla anlaşmalıdır. Bu sayede siz de Serato DJ programını tercih edip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Native Instruments Traktor Pro 3

Native Instruments Traktor Kontrol serisinin çıkmasıyla beraber yazılımlarına önem vermeye başladı ve bu durumla birlikte Traktor Pro yazılımı ortaya çıktı. Şu an için en güncel yazılım olan Traktor Pro 3, Native Instruments Traktor Kontrol cihazlarıyla beraber gelmektedir. Traktor Pro 3 yazılımı ile birden fazla ses kaynağı kullanmak isteyen ve canlı performans sırasında oldukça stabil çalışmasını isteyen sanatçılar için oldukça uygun olacaktır.

 

Atomix Productions VirtualDJ

Atomix Productions VirtualDJ, günümüzde hala en çok kullanılan DJ Programlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Anahtar senkronizasyonu ve akıllı çalma gibi daha birçok özellik ile karşımıza çıkan bu program, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. 

Atomix Production VirtualDJ, piyasada bulunan hemen hemen bütün DJ Controller ürünleri ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede herhangi bir markaya bağlı kalmadan kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Pioneer Rekordbox DJ

Pionner markasına ait olan Rekordbox aslında Traktor Pro ve Serato DJ Pro programlarının en iyi özelliklerini kendi bünyesinde yorumlayarak son kullanıcılara sunarak ortaya çıkmıştır. Arayüzü oldukça basit ve ister ev ister canlı performans sırasında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Rekordbox isminden anlaşılabileceği üzere Pioneer markalı ürünlerle beraber gelmektedir. Bu sayede herhangi bir Pioneer ürünü satın aldığınızda yanında Rekordbox ücretsiz olarak gelmektedir.

Blog Son Eklenenler
Spor ve Koşu Kulaklığı Nedir? Kulaklık Önerileri
Spor ve Koşu Kulaklığı Nedir? Kulaklık Önerileri

Kulaklık

  Spor Ve Koşu Kulaklıklarının Bazı Temel Özellikleri:   Dayanıklılık: Spor ve koşu kulaklıkları genellikle dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Ter, su, yağmur gibi dış etkenlere karşı dirençli olabilirler.   Sabit Tutma: Bu kulaklıklar, hareket halindeyken kulakta güvenli bir şekilde sabit kalacak tasarımlara sahiptir. Kulak içi tasarıma veya kulak kancalarına sahip modeller, kulaklık düşmesini önleyebilir.   Hafif ve Rahat Tasarım: Sporculardan beklenen aktiviteler genellikle yoğun fiziksel aktiviteler içerir, bu nedenle kulaklıkların hafif ve rahat olması önemlidir.   Ses Kalitesi: Kaliteli ses çıkışı, motivasyonu artırmak ve aktivite sırasında müzik veya sesli rehberlik kullanımını kolaylaştırmak için önemlidir.   Kablosuz Bağlantı: Genellikle Bluetooth teknolojisi kullanılarak kablosuz bağlantı sağlarlar. Bu, hareket özgürlüğünü artırır ve kablolardan kaynaklanan rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

Devamını Oku
29.11.2023
Kulak İçi Kulaklık vs Kulak Üstü Kulaklık
Kulak İçi Kulaklık vs Kulak Üstü Kulaklık

Kulaklık

Kulak İçi Kulaklıklar :  Avantajlar : Küçük boyutları ve hafif yapıları sayesinde taşıması kolay ve taşınabilir. Kulak içine yerleştirildikleri için dış gürültüyü azaltabilir ve ses izolasyonu sağlayabilirler. Spor yaparken veya hareket halindeyken rahat kullanım sunabilirler. Genellikle uygun fiyatlı modeller bulunabilir.   Dezavantajlar: Uzun süreli kullanımda bazı kullanıcılarda rahatsızlık yaratabilir. Ses kalitesi, kulak üstü kulaklıklar kadar iyi olmayabilir.   Kulak Üstü Kulaklıklar :  Avantajlar: Daha büyük hoparlörlere sahip oldukları için genellikle daha iyi ses kalitesi sunabilirler. Uzun süreli kullanımlarda daha konforlu olabilirler. Ses yalıtımı sağlamasa da çevresel gürültüyü bir ölçüde engelleyebilirler. Mikrofonlu modeller, iş görüşmeleri veya oyun için ideal olabilir.   Dezavantajlar: Taşıması ve saklaması daha zordur. Hareket halindeyken rahat kullanım sağlamayabilir  

Devamını Oku
23.11.2023
Gamer Rehberi: Oyuncu Ekipmanları Nelerdir?
Gamer Rehberi: Oyuncu Ekipmanları Nelerdir?

Home Studio

  Teknolojideki dijital dönüşüm, hayatın her alanında etkili olurken, oyun sektörü de bu gelişmelere paralel olarak büyük bir evrim geçiriyor. Bu dinamik sektörde, oyuncuların kaliteli oyun oynamalarına katkı sağlamak amacıyla özel ürünler tasarlanıyor. Oyuncu ekipmanları, oyuncuların oyunlardan maksimum keyif alabilmelerini sağlamak adına önemli bir rol oynar. Oyuncu ekipmanları arasında yer alan bazı temel donanım ve aksesuarları keşfetmek için bir gamer rehberine göz atalım.

Devamını Oku
22.11.2023
Podcast Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler
Podcast Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Home Studio

Podcast Yapma Uygulamaları Nelerdir?   Podcast yapma uygulamaları, günümüzün hızlı yaşam temposunda bilgi paylaşımının bir aracı haline gelmiştir. Bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için yazılı veya görsel mecraya yönelenler bütün dikkatlerini okudukları kaynağa yoğunlaştırmak durumundadır.

Devamını Oku
21.11.2023
Black Friday Nedir? Black Friday Alışveriş Rehberi
Black Friday Nedir? Black Friday Alışveriş Rehberi

Etkinlik

Black Friday, mağazaların erken saatlerde açıldığı, geç saatlerde kapandığı ve tüketicilere büyük indirimlerin sunulduğu özel bir gündür. 1952'den bu yana Noel alışveriş sezonunun resmi başlangıcı olarak kabul edilir ancak, Black Friday resmi bir tatil değildir. ABD'de Şükran Günü'nden sonraki ilk Cuma gününü ifade eder.

Devamını Oku
20.11.2023
Aranje Ne Demek? Aranjör Nedir?
Aranje Ne Demek? Aranjör Nedir?

Home Studio

Aranje Nedir?   Aranje kelime anlam ı olarak birka ç farkl ı ş ekilde kullan ı lmaktad ı r. İ ngilizce deki "arrangement" kelimesinden gelmektedir. Baz ı anlamlar ı n ı inceleyelim;   M ü zik Aranjesi: Par ç an ı n i ç erisindeki armoniyi, enstr ü mantasyonu, ritmi veya vokal d ü zenlemelerini de ğ i ş tirmek ve geli ş tirmek i ç in yap ı lan i ş lemi ifade eder. Ş ark ı n ı n veya bestelenmi ş m ü zi ğ in d ü zenlemesi veya uyarlamas ı anlam ı na gelir.     Ç i ç ek Aranjesi: Ç i ç eklerin estetik bir ş ekilde bir araya getirilip d ü zenlenmesi ç i ç ek aranjesini ifade eder.   E ş ya D ü zenlemesi: Ö zellikle i ç mekan tasar ı m ı veya dekorasyon ba ğ lam ı nda nesnelerin, e ş yalar ı n veya mobilyalar ı n d ü zenlenmesi anlam ı da gelmektedir.   İş D ü zenlemesi: İş d ü nyas ı nda, bir g ö revin d ü zenlenmesi, organize edilmesi ve planlanmas ı anlam ı na gelebilir.   Aranje terimi , kullan ı ld ığı dile, k ü lt ü re ve ba ğ lam ı na g ö re de ğ i ş iklik g ö sterebilir. Ancak g enel olarak, "aranje" kelimesi bir ş eyin d ü zenlemesi veya uyarlamas ı anlam ı nda gelmektedir. Bizim bug ü n de ğ inece ğ imiz nokta m ü zik aranjesidir.

Devamını Oku
03.11.2023
Prodüktör Nedir? Prodüktör Ne İş Yapar?
Prodüktör Nedir? Prodüktör Ne İş Yapar?

Home Studio

         Prodüktör kelimesini tanımlayacak olursak; Prodüktör, pazarlama, dağıtım ve yayın sürecini koordine eder.  TV yayınları, tiyatro, reklam, müzik ve film yapım aşamalarını yönetir.

Devamını Oku
20.10.2023
Şan Dersi Nedir ve Şan Eğitimi Ne İşe Yarar?
Şan Dersi Nedir ve Şan Eğitimi Ne İşe Yarar?

Genel Kültür

Şan dersleri, bireylere vokal tekniklerin öğretildiği derslerdir. Bu dersler, doğru nefes alımı, tonlama, ritim, ton kontrolü gibi temel becerileri geliştirmeye odaklanır. Ayrıca, şan dersleri, vokal sağlığı koruma, doğru ses çıkarma teknikleri gibi önemli konuları da kapsar. Profesyonel şan eğitmenleri genellikle öğrencilerin vokal yeteneklerini değerlendirir ve onlara bireysel olarak uyarlanmış egzersizler sağlar.

Devamını Oku
29.09.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.