sadsad x
asdasd

Condenser Vokal Mikrofonları

Sıralama seçin
Toplam 48 ürün görüntüleniyor.

Condenser Mikrofon

Müzik kariyerine sahip insanlar için mikrofon hayati bir önem taşımaktadır. Neredeyse tüm müzik sürecinin başlangıç noktası olan mikrofonda iyi seçim yapmak da bir o kadar önemlidir. Bu konuda pek çok avantaja sahip olan ve çok fazla tercih edilen mikrofon türü condenser mikrofonlardır. Condenser mikrofonlar nedir, dinamik mikrofonlara göre ne gibi avantajları vardır, nasıl çalışırlar ve fiyatları ne kadardır merak ediyorsanız, hepsini cevapladık. Condenser mikrofon hakkında her şeyi öğrendikten sonra çeşitlerine göz atmak isterseniz, sitemizde pek çok seçenek yer almaktadır. 

Condenser Mikrofon Nedir?

Sahip olduğu sese duyarlı ve sadık yapısı sayesinde stüdyolarda, vokallerde, enstrümanlarda ve müzik kayıtlarında en çok tercih edilen mikrofon türlerinden biri condenser mikrofonlardır. Diğer mikrofonlara oranla daha geniş bir frekans aralığı sağlayan condenser mikrofonlar, özellikle yüksek ve tiz seslere karşı çok hassastır. Condenser mikrofonlar, daha fazla verim sağlamaktadır. 

Condenser mikrofonlar, dinamik mikrofonlara kıyasla daha hafif bir diyaframa sahip olduğu için hareket etmesi daha kolaydır ve daha yüksek frekanslı sesleri yakalayabilir. Ayrıca tasarım olarak daha küçük olabilecekleri için kullanımları daha kolaydır. 

Dinamik mikrofonlara göre daha karışık bir yapıya sahip condenser mikrofonlar, aşırı sıcak, nem ve tükürük gibi şeylerden daha çabuk etkilenebilirler. Aynı zamanda, daha ucuz modelleri tercih edildiğinde gürültülü bir ses üretebilseler de, çoğu profesyonel müzisyenin tercihi condenser mikrofonlardır.

Condenser Mikrofon Nasıl Çalışır?

Çalışmak için +48 Volta ihtiyaç duyan condenser mikrofonlar, elektrik yüklenmiş iki metal levhadan oluşurlar. Bu levhalardan biri sabittir diğeri ise hareket edebilen bir yapıdadır. Levhalardan biri pozitif diğeri ise negatif yüke sahiptir ve çıkarılan ses sonucunda hareket edebilen levha üzerinde titreşimler oluşur. Ses dalgaları diyaframa çarptığında, plaka ileri ve geri hareket eder. Yani, iki kapasitör plakası arasındaki mesafe değişir. Sonuç olarak, oluşan dalgalanma ile ses, elektronik ses sinyallerine dönüşerek miksere iletilir.

Condenser Mikrofon Fiyatları

Condenser mikrofon fiyatları dinamik mikrofon fiyatlarına göre oldukça yüksektir. Ucuz seçenekleri mevcut olsa da, condenser mikrofonların ucuz seçenekleri daha hassas olabilir ve frekanslarında tutarsızlık ve zayıflık gibi problemlerle karşılaşılabilir. Tabii, bu ucuz condenser mikrofonların tümünün bu şekilde olduğu anlamına gelmez. Önemli olan, detaylı bir araştırma yaparak performans ve dayanıklılık arasından en iyi ürünü seçmektir. Bunun için sitemizde yer alan yüzlerce condenser mikrofon çeşidi sizi bekliyor. 

Sesçibaba’da yer alan Audio-Technica, Rode, MXL, Shure gibi markalar, dünya üzerindeki en başarılı ve en iyi condenser mikrofonlara sahiptir. Bu markaların birbirinden farklı condenser mikrofon çeşitlerini Sesçibaba’dan inceleyebilir ve kendinize en uygun ürünü seçerek başarılı projelere imza atabilirsiniz.

Anlaşılacağı üzere, condenser mikrofonlar sahip oldukları pek çok avantaj sayesinde stüdyo ortamında ve profesyonel müzik kariyerlerinde en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Eğer siz de yeni bir condenser mikrofon arıyorsanız ya da kariyerinize yeni başlıyor ve condenser mikrofon çeşitlerine göz atmak istiyorsanız, çok doğru bir yerdesiniz. Sesçibaba’da her bütçeye uygun ve herkesin aradığı özelliklere sahip çeşitli condenser mikrofonlara mutlaka göz atın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.