sadsad x
asdasd

Profesyonel Bir Ev Stüdyosunda Olması Gerekenler

29 Mayıs 2021
Profesyonel Bir Ev Stüdyosunda Olması Gerekenler

Bu yazımızda sizlere evde kayıt yaparken profesyonel düzeyde kayıt almanıza olanak sağlayacak ekipmanlar hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

 

Ev Stüdyosu İçin Ses Kartı

Kullandığınız DAW programı üzerinde enstrümanlarınız aracılığıyla kayıt yapmanıza olanak sağlayacak tek şey bir ses kartıdır. Ses kartı satın alırken ise dikkat etmeniz nokta PreAmp kalitesi olacaktır. Bu sayede kayıtlarınız daha başarılı ve ses derinliği bir o kadar fazla olacaktır. İhtiyacınız doğrultusunda tek kanallı ya da aynı anda birden fazla enstrüman ile kayıt yapacaksanız 2 veya üstü kanallı ses kartlarını tercih edebilirsiniz.

UMC202HD_Usb_Ses_Kartı

Size en uygun Ses Kartı modellerine göz atabilirsiniz.

 

Ev Stüdyosu İçin Mikrofon

Özellikle vokal kayıtlarınız için olmazsa olmaz bir ekipman diyeceğimiz mikrofon sayesinde aynı zamanda akustik enstrümanlarınızı kaydedebilirsiniz. Bulunduğunuz ortama veya isteğiniz doğrultusunda birden fazla mikrofon çeşidi bulunuyor. Eğer giriş veya orta seviye mikrofon arayışındaysanız eğer Behringer marka mikrofonlara göz atabilirsiniz.

B-1_Tek_Diyaframlı_Condenser_Stüdyo_Kayıt_Mikrofonu

Size en uygun Mikrofon modellerine göz atabilirsiniz.

 

Ev Stüdyosu İçin Referans Hoparlör

Kayıtlarınızı dinlemeniz ve sesin netliğini anlamanız açısından referans monitörler oldukça önemli stüdyo ekipmanları başında gelir. Yaptığınız kayıtları kullanıcılar, bluetooth kulaklık, hoparlör veya telefondan dinleyebilir bu sayede her koşula uygun bir kayıt yapabilmeniz için sesleri en ince noktasına duymanız gerekir. Odanızın genişliğine farklı büyüklükte referans hoparlör tercih edebilirsiniz.

8030C_Referans_Monitörü_(ÇİFT)

Size en uygun Referans Hoparlör modellerine göz atabilirsiniz.

 

Ev Stüdyosu İçin Referans Kulaklık

Dinleme noktasında kulaklıklara gelecek olursak eğer, uygun bir ortamınız yoksa veya akustik düzenlemede problemler yaşıyorsanız eğer kulağınızı tam izole etmesi ve bir o kadar yakın durması sebebiyle referans kulaklıklar kayıtlarınızda bulunan tüm sesleri duymanıza olanak sağlar. Bir referans kulaklık alırken özellikle frekans aralığına bakmanızı tavsiye ederiz. Bu aralık ne kadar geniş ise o kadar detaylı ses duymanıza olanak sağlar.

NDH20_Profesyonel_Referans_Kulaklık

Size en uygun Referans Kulaklık modellerine göz atabilirsiniz.

 

Ev Stüdyosu İçin Akustik Panel

Eğer bulunduğunuz ordan akustik düzenlemeye izin vermiyorsa Akustik Panel ürünleri tam size göre. Doğru konumlandırma ile profesyonel stüdyo ortamına yakın kayıtlar alabilir ve genellikle kompakt yapıları sayesinde bir yerden bir yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. 

Ast-Halo_Shadow_Reflection_Filter_ve_Vokal_Paneli

Size en uygun Akustik Panel modellerine göz atabilirsiniz.Siz de bu ekipmanlar sayesinde evinizde, stüdyo ortamına yakın kayıtlar alabilir ve düzenleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.