sadsad x
asdasd

Stüdyo Kulaklıkları

urunbuton Sun
Sıralama seçin
Toplam 153 ürün görüntüleniyor.

Stüdyo Kulaklığı Nedir?

Stüdyolarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan stüdyo kulaklıklarının genel olarak profesyonel alanda tercih edilmektedir. Fakat, referans kulaklık olarak da geçen stüdyo kulaklıklar, sahip oldukları yüksek performans sayesinde normal kullanım için de çok fazla rağbet görmeye başlamıştır.

Diğer kulaklıklarla kıyaslandığında çok daha net, doğal, kaliteli ve ayrıntılı ses veren stüdyo kulaklıklar sayesinde dinlediğiniz müzikteki her türlü detayı ayırt edebilirsiniz. Stüdyo kulaklık kullanılarak oluşturulan müziklerde hata oranı minimum seviyede olmaktadır.

Profesyonel olarak müzik ile uğraşmıyor olsanız bile bir müziksever olarak stüdyo kulaklık seçerek dinlediğiniz her müziği canlı bir şekilde dinliyormuş gibi hissetmeye ne dersiniz? Stüdyo kulaklıklar sayesinde gittiğiniz her yerde dilediğiniz sanatçının konserinde gibi hissedecek, canlı performanslarını dinleme imkanını bulacaksınız. İsterseniz gelin stüdyo kulakları daha detaylı olarak birlikte inceleyelim.

 

Stüdyo Kulaklığının Avantajları Nelerdir?

Stüdyo kulaklıkların sadece profesyoneller tarafından değil herkes tarafından bu kadar çok tercih edilmesinin bazı sebepleri vardır. Örneğin, stüdyoda kullanmak üzere üretilmiş olduğundan oldukça dayanıklı kulaklıklardır. Uzun yıllar dayanabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Çoğu parçası değiştirilebilir olduğundan, herhangi bir yeri bozulsa bile değiştirme şansınız vardır.

Çoğu kulaklığın nötr bir şekilde ses vermesi olanaksız olsa da, referans kulaklıklar sesi en nötr ve en sadık haliyle aktarmaktadır. Bu şekilde, dinlediğiniz şarkıyı detaylı bir şekilde duymanızı sağlamaktadır. Yani müzikteki miksaj, mastering, kompresyon gibi tüm işlemleri detaylı bir şekilde duyarsınız. Bu sayede dinlediğiniz müzikleri daha derinlemesine hissedebilir ve başarılı eleştirilerde bulunabilirsiniz.

Her ne kadar performans olarak çoğu kulaklıktan daha iyi olsalar da, referans kulaklıkların fiyatları diğer kulaklıklara oranla daha düşüktür. Yani referans kulaklık tercih ederek hem kulaklıklara yüksek miktarlar ödemekten kurtalabilir hem de beklediğinizin çok üstünde bir performans elde edebilirsiniz.

Tabii bunların yanında stüdyo kulakların müzisyenler için de oldukça fazla avantajları mevcuttur. Sağladıkları izolasyon sayesinde sesin dışarı sızmasını önleyerek neler olup bittiğini daha iyi anlamanıza olanak sağlar. Ayrıca, stüdyo kulaklıklar sesi normale en yakın şekilde verdiği için, bestelediğiniz müziği en iyi ve en doğru şekilde duyabilirsiniz.  

En İyi Stüdyo Kulaklığı Markaları Nelerdir?

Sesçibaba’da Audio Technica, Sennheiser, AKG ve Shure gibi stüdyo kulaklık sektöründe çığır açan pek çok markanın kulaklıkları mevcuttur. Bu markaların dışında, dünyaca ünlü pek çok diğer markaya da Sesçibaba’dan ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken websitemizden stüdyo tipi kulaklık ürünlerini inceleyerek kendinize, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek.

Stüdyo Referans Kulaklığı Fiyatları 

Stüdyo tipi yani referans kulaklıkların her bütçeye uygun bir modeli mevcuttur. Sitemizde 90 tl ila 5492 tl arasında değişen pek çok stüdyo tip kulaklık modeli yer almaktadır. Bu ürünler arasında hem fiyat hem de özellik açısından kendinize en uygununu seçebilir ve kulaklığınızın zevkini sürebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.