Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

NT1 Mikrofon (KIT) Kondansatör

Ürün Kodu : RODE013
15.525 TL
Havale Fiyatı :
15.214 TL
(1) Yorum Yap
Daha Fazla Rode Ürünü
ÜCRETSİZ TESLİMAT
2 YIL GARANTİ
KOLAY İADE

RODE NT1 Mikrofon (KIT)
 
Yeni Nesil Cardioid Kondansatör Mikrofon

NT1, 1" lik Diyaframa Sahip, Devrim Yaratacak Yepyeni Bir Kondenser Mikrofondur. NT1'in Gövdesi NT1-A'ya Benzemekle Birlikte Izgara Hariç Mikrofon Tümü ile Yeniden Tasarlanıp Üretilmiştir.Kapsül

HF6 Kapsülü, Rode'un Şık Tasarım ve Yüksek Üretim Teknolojisinin Mükemmelliyetçiliğini Temsil Eden Bir Baş Yapıt Olmuştur. Bu Yeni Kapsül Nostaljik Mikrofonların Ünlü Sound'larını İnanılmaz Düşük Gürültü ile Sunabilmektedir.
Dahili Shockmount
NT1'in Kasasının İçinde Rycote Tarafından Patentli Lyre Teknolojisini Kullanan Dahili Kapsül Süspansiyonu Bulunmaktadır. Bu Dahili Shock Mount HF6 Kapsülünü X, Y ve Z Eksenlerinden Gelecek Titreşimlere Karşı Oldukça Sağlam Bir Şekilde Koruyarak Geleneksel Süspansiyon Teknikleri Kullanan Diğer Mikrofonlara Oranla Çok Daha İyi Bir Sonuç Vermektedir.
Elektronik aksam
Yüksek Kaliteli Komponentler ile Tasarlanan NT1'in Elektronik Devreleri Rode'un Avustralya'daki Fabrikalarında Tecrübeli ve İşin Ehli Mühendisleri Tarafından Kullanılan En İleri Teknoloji Yüksek Hassasiyetli Robotik Makineler Tarafından Üretilmektedir. Bu Titiz Üretim Süreci Sayesinde Ortaya Çıkan Mikrofon Şimdiye Dek Ürettiğimiz En Sessiz Mikrofon Olmuştur.

İşçilik ve Detay
NT1'in Alüminyum Gövdesi ilk Olarak Korozyona Karşı Nikel ile Kaplanmaktadır. Daha Sonrasında Tüm Gövdenin Eşit ve Düzgün Bir Şekilde Kaplanmasını Sağlayan İleri Teknoloji Elektrostatik Uygulama Teknikleri ile Silah Kaplamasında Kullanılan Son Derece Dayanıklı Seramik Kaplama Uygulanmaktadır. Son Olarak Gövde Kaplama Sonrasında Fırınlanarak Her Türlü Çizik ve Darbeye Dayanıklı Bir Hale Getirilmektedir.                                     NT1_1.jpg (15 KB)

NT1_2.jpg (12 KB)

SMR: Harici Shock Mount

Çift Lyre Sistem
SMR'in Benzersiz Çift-Lyre Süspansiyon Sistemi Shock Mount'un Genel Olarak Etkinliğinin Arttırılması İçin Rode Mühendisleri Tarafından Oldukça Özel Olarak Tasarlanmıştır. İç Taraftaki Küçük Lyre Gerdirme Elemanı Olarak İşlev Görerek Dıştaki Lyre'ların Vibrasyonları Yok Etmek İçin Bulunması Gereken Yerde Kalmasını Sağlarlar. 

Pop filtre
SMR Pop Filtrenin Tasarım Süreci Boyunca Hiç Bir Taviz Verilmemiştir. Medikal Sınıf Paslanmaz Çelik İlk Olarak Kimyasal Olarak Aşındırılıp Şekillendirildikten Sonra PVD Astar Katman Atılır. Sonrasında ise Elektrostatik Şarj Yöntemi ile Son Kat Boya İşlemine Tutulur. Dış Paneller Arasında Kullanılan Silikon Amortisörler Sesi Bozabilecek Rezonansları Daha da Azaltarak En Yüksek Verimi Elde Etmenizi Sağlar.

Clamp Sistemi
SMR'in Kullandığı Clamp Sistemi Sayesinde Daha Yüksek Sürtünme ve Daha İyi Ağırlık Dağılımı Sağlamak Üzere Daha Geniş Bir Alan Kaplayacak Şekilde Tasarlanmıştır. Bu Şekilde Hiçbir Zaman Aşırı Sıkıştırma İhtiyacı Doğmamaktadır. Ağırlığın Daha Geniş Bir Alana Dağıtılması Sayesinde Clamp Sistemi Devamlı Kullanımın Getirdiği Aşınma ve Bozulmalara Son Derece Dayanıklıdır. 
Çerçeve

SMR'in Çerçevesi Yüksek Yüke Dayanıklılık Gerektiren ve Güvenlik, Otomotiv, Askeri Uygulamalarda Kullanılan Endüstriyel Sınıf Güçlendirilmiş Polymer Malzemeden Üretilmiştir. Geniş Montaj Rayları Sayesinde Titreşimler Dış Çerçevede Eşit Olarak Dağıtılarak Lyre Sisteminin Etkin Çalışması Garantilenmektedir.

 


TEKNİK ÖZELLİKLER

Akustik Prensip Pressure Gradient
Aktif Elektronik Bipolar Çıkış Tamponlu J-FET Empedans Dönüştürücü
Kapsül 1 "
Pattern Cardioid
Frekans Cevabı 20Hz - 20kHz
Çıkış Empedansı 100 ohm
Max SPL 132dB SPL (@ 1kHz, 1% THD - 1KΩ yük ile)
Max Çıkış Seviyesi 8.0dBu (@ 1kHz, 1% THD - 1KΩ yük ile)
Hassasiyet (@ 1kHz) -29.0dB re 1 Volt/Pascal (35.00mV @ 94 dB SPL) +/- 2 dB
Eşdeğer Gürültü 4 dB-A (A-weighted)
Ağırlık 440 gr.
Boyutlar 187 mm x 50 mm. x 50 mm.
         
Garanti Bilgisi
24 Ay
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.